Skocz do zawartości

Kubica znów w F1!


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

@rw30

 

Liczba krajów nie ma znaczenia. Po prostu tv ratingu ponad Twoje indywidualne przeświadczenie.

 

Np to mecz rugby dzierży rekord oglądalności w UK

 

@fluber

 

Mylisz potencjalnych fanów z rzeczywistością. To że Chińczycy najczęściej uprawiają ping pong nie oznacza, że chcą go oglądać. To samo z hokejem na trawie.

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość rankingów opartych na oglądalności w tv , na stadionach pokazują że Formuła 1 jest poza Top 5. Przegrywa z nie wiem dlaczego wyśmiewanym tu rugby.

Wyśmiewany to był Ptak a nie rugby. I odnosiło się to do popularności rugby w Polsce a nie na świecie.

 

Walijski czy Australijski koncern jak najbardziej może widzieć sens w pompowaniu grubej forsy w swoich rugbystów, dla polskiego koncernu więcej sensu ma skupienie swojego sponsoringu sportowego na startach Kubicy w F1 a nie na polskich rugbystach. Oczywiście tych również mogliby sponsorować ale dużo mniejszą kwotą bo pompowanie w nich dziesiątek milionów złotych to gruba przesada.

 

Taka ciekawostka, Orlen robi interesy na Litwie i tam wspiera koszykarzy Euroligowego Żalgirisu - ma to sens, bo na Litwie kosz to sport nr 1.

 

kauno-zalgiris-79284675.jpg

 

 

 

w ilu powinienem mieszkać i bywać żeby nie było to dla Ciebie łapu capu? : )

Gdybyś po wizycie w 3 krajach wysuwał wnioski na temat popularności sportów właśnie w tych 3 krajach to ok ale jeśli chcesz na tej podstawie wysuwać wnioski co do popularności sportów na całym świecie to już serio lepiej poszukać informacji w internecie.

 

Hokej na trawie i tenis stołowy wydają mi się mocno zawyżone na liście Flubera. Pierwszy jest daleko za krykietem zarówno w Indiach jak i w Pakistanie. Tenis stołowy jest bardzo popularny w Chinach ale bardziej w kontekście rekreacyjnym a nie sportu zawodowego. To już równie dobrze można bieganie dać do top 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

The TV cumulative audience - i.e. the aggregate of the average audience of all the F1 programs broadcast across the year - in the top 20 markets* (based on ranking of TV audience) stood at 1.4 billion, which represents an increase of 6.2% compared to 2016.

 

*Top 20 markets, in alphabetical order: Australia, Austria, Belgium, Brazil, Canada, China, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Italy, Poland, Romania, Russia, Spain, Switzerland, UK and USA.

 

A to są dane z sezonu w którym Robert nie jeździł, więc Polska jako rynek dla F1 będzie teraz mega ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen na prikaz Morawieckiego sypnął kasą by Robert znów mógł jeździć

 

"Mateusz Morawiecki jako prezes BZ WBK uznał dramatyczny wypadek Roberta Kubicy za zdarzenie pozytywne z punktu widzenia swojego banku – wynika z nagrania z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Gdyby bowiem do wypadku nie doszło, bank BZ WBK prawdopodobnie musiałby zostać sponsorem polskiego kierowcy. - Na szczęście złamał rękę, raz, drugi - mówił Morawiecki. - Ja nie chcę, k...a, co roku pięć dych płacić - tłumaczył się."

 

Nie chciał ale teraz już trzeba było zapłacić:

 

"Mateusz Morawiecki zareagował na treść nagrania, która dziś pojawiła się w mediach. - Premier spotkał się z Robertem Kubicą - poinformował wicemarszałek Senatu Adam Bielan."

 

Przykro mi jeśli urażam czyjeś uczucia ale tylko dlatego Kubica będzie znów w F1.

Lepiej zapłacić 100mln niż zaryzykować rozpętaniem medialnej nagonki i utratą kilku procent w kolejnych wyborach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to są dane z sezonu w którym Robert nie jeździł, więc Polska jako rynek dla F1 będzie teraz mega ważny.

Generalnie jeśli Węgry są jednym z najważniejszych rynków dla jakiegoś sportu, to mamy już wyjaśnione, że ten sport nie jest na pewno numerem 2# na świecie po piłce nożnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziecie tu grubo lapu capu ze wszystkimi gadkami, ze to zajebisty ruch marketingowy dla Orlenu wysmiewajac przy okazji o wiele bardziej popularna worldwide konkurencje, a na koncu sie okazuje, ze to wysmiewaliscie Ptaka.

 

Wiec prosze powiedzcie mi, co jest zajebistego w ruchu marketingowym Orlenu i zaplaceniu 100 baniek za spelnienie marzen goscia, ktory sam je swoja glupota zaprzepascil pod marka Orlen, czyli marka pod ktora wystepuja tylko na jednym rynku, na ktorym maja prawie monopol?

 

Jakby Orlen byl jako Orlen chociaz w 10 krajach, to tak, to bylby dobry ruch marketingowy, a tak to jest tylko droga zabawa przykrycia glupich slow Morawieckiego, nic poza tym. I nie ma nic wspolnego z dobrym ruchem marketingowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rappar:

 

Tory F1 sa w ilustam krajach bliższego czy dalszego wschodu (azja ogólnie), które to pewnie też są ważnymi rynkami, choć nie ma ich w tym zestawieniu (czemu? nie wiem, spytajcie tego co robił to zestawienie).

 

W ogóle pewnie taki krykiet czy hokej na trawie nie mają nawet top10 rynków bo pewnie nie ma 10 krajów gdzie jakiekolwiek mecze, poza igrzyskami, są transmitowane.  Ale są w Indiach no to #2 na świecie, ok, super .  (tzn rozumiem że pod względem ilości fanów ten krykiet nawet może być wysoko, pytanie czy to jest jedyne i wiążące kryterium)

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indie, Pakistan, Australia, Nowa Zelandia, UK, Karaiby, RPA, Sri Lanka (to jednak jest duzy kawalek swiata). Krykiet jest popularny nie tylko w Indiach, musisz jakos z tym zyc. I krykiet ma niewiele wspolnego z IO. Sorry ;)

 

"

The final match of the tournament took place at the Melbourne Cricket Ground between co-hosts New Zealand and Australia in front of a record crowd of 93,013[5] while the average attendance throughout the tournament was 21,175 resulting from the cumulative tournament attendance of 1,016,420 and a washed out game between Australia and Bangladesh in Brisbane for which no attendance-figures were available.[6][7]

The 2015 Cricket World Cup is estimated to have been watched by over 1.5 billion people.[8] The most widely watched match during the tournament was India vs. Pakistan, which is estimated to have drawn over 1 billion viewers.[9][10]"

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi brak Holandii w top 20 marketów tv dla F1, za Verstappenem sporo Holendrów teraz jeździ na każde Grand Prix.

 

Wiec prosze powiedzcie mi, co jest zajebistego w ruchu marketingowym Orlenu i zaplaceniu 100 baniek za spelnienie marzen goscia, ktory sam je swoja glupota zaprzepascil pod marka Orlen, czyli marka pod ktora wystepuja tylko na jednym rynku, na ktorym maja prawie monopol?

 

Jakby Orlen byl jako Orlen chociaz w 10 krajach, to tak, to bylby dobry ruch marketingowy, a tak to jest tylko droga zabawa przykrycia glupich slow Morawieckiego, nic poza tym. I nie ma nic wspolnego z dobrym ruchem marketingowym.

Ja pisałem, że nie wiem czy to dobry ruch ale nie zgadzałem się ze stwierdzeniem, że jest na pewno zły. Na szczęście przyszedł "polskignom" i wyjaśnił, że on się zna i że na pewno nie jest to dobry ruch  :rugby: 

Orlen występuje pod tą marką na dwóch rynkach ale to szczegół, "prawie monopol" to nie jest rzecz dana raz na zawsze, taka firma wciąż powinna robić sobie marketing by swoją obecną pozycję umacniać a nie siedzieć na dupie.

Kubica w Polsce jest całkiem popularny ale czy ta popularność jest warta inwestycji X milionów zł rocznie? Ja nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chca umacniac monopol na polskim rynku, to za te 100 baniek moga wziac cala lekka, skoki, wszystkie druzynowe ligi poza kopana i styka. Dolozyc do tego 50k na rugby. I sie bardziej umocnia niz watpliwa inwestycja w Kubice, bo w tle jest jakas tasiemka puszczona w czasie ogloszenia powrotu Roberta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

https://twitter.com/SokolimOkiem/status/1094992497477062656

 

Malowanie bolidu Williamsa w nowym sezonie, nie wiem czy ostateczne. Generalnie na tle konkurencji wypada słabo, pojawiły się nawet fanowskie przeróbki, które wyglądają o wiele lepiej.

Ale bolid nie ma być ładny, tylko szybki i jedyne co pozostaje to mieć nadzieję, że tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kiedy te najlepsze fanowskie wersje są słabsze od oryginałów w tematach sportowych,czy to w strojach, czy w malowaniach.

 

Fakt, i dlatego skoro nawet względnie tanią rzecz jaką jest malowanie bolidu zlecają jakimś "niespecjalistom" to boję się o resztę.

 

IpyAaLT.png

 

LOL, cały ten wątek to był pieniężny ból dupy tak ze strony Roberta, jak i wyścigowych napinaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.