Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

ćwiartka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#1 BiałaCzekolada

BiałaCzekolada

Apostle of Russell Westbrook Church

• Użytkownik
  • 3128 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 12:00

*
Popularny

wiecie z kim najlepiej obala się ćwiartkę?  

Ze starym dobrym towarzystwem. Także witam ponownie i Was i Manu Ginobiliego w ciele Luki Doncica. 

Reinkarnacja to srogie gówno. Już się nie będę nabijał, obiecuję... 

Liga ma lekki kryzys tożsamości, czujecie to? Zmiany zawsze niosą za sobą chaos i dopóki obraz się nie wykrystalizuje to anomalie będą na porządku dziennym.  Nie wiadomo czy grać szybko, czy rezygnować z centra, inwestować w defensywę,  zostawać na zbiórkę w ataku, switchować picki czy nie switchować itp.  

Pacjent 0 to Warriors, którzy grają w identycznym tempie co zawsze, zawsze byli liderem branży w tym temacie – nawet rok temu dawało to top5, a teraz przy tym samym wskaźniku są generalnie jednym z zamulaczy (borderline top20). 

Drugi przykład z brzegu, to trenerzy z uznaną marką (SnyderKerr, MDA, Stevens, Pop), którzy nie odrobili zadania domowego w wakacje, gubią swoją tożsamość i dali się gdzieś dogonić. Na drugim biegunie, takie powszechne leszcze jak McMillan i Rivers, grają nagle nowoczesną koszykówke a’la 2018 rok. Ying-yang normalnie. 

W myśl życiowej zasady, że jak stoisz w miejscu, to robisz krok do tyłu. W dzisiejszej NBA, stanie w miejscu to dwa kroki do tyłu if you know what I mean. 

Klasa sama w sobie to tylko Rick Carlisle, który jest jak zimna wódka na weselu. Zawsze robi robotę. 

Idziemy dalej - Mitchell, Tatum, Simmons - wszyscy nie ruszyli z kopyta w swoim drugim sezonie, bo tak naprawdę zastali trochę inną ligę i uczą się jej na nowo. Inne defensywne schematy i adjustments przede wszystkim. A taki Da’Aron Fox z potencjalnego busta nagle jest future All-Starem. No niby pracował ciężko nad swoją grą w lato – brawa mu za to, ale Kings z najwolniejszego są teraz najszybszym teamem w lidze.  Przypadek? to się nazywa znaleźć się w idealnym miejscu i czasie. 

Vucevic, Blake i Brook Lopez byli jedną nogą w Chinach, drugą na liście przepłaconych - a teraz grają wartościowe sezony, bo jak średnio każdy team rzuca aż po 110 punktów, to przecież musisz kimś to natrzaskać 

by the way, Brook Lopez to niezły wariat. Na dzielni ma opinie leszcza i “haha 4.0 rpg center”, a jego teamy jakoś rok w rok dobrze zbierają i Brook jest jednym z najlepszych zastawiaczy deski w lidze. To się nazywa fundamentals i wiem, że rzadko już tego uczą, ale włożenie dupy i bioder w przeciwnika, żeby mu uniemożliwić zbiórkę to pierwszy krok do celu. Zbiórka, w końcu, to sukces drużyny, a nie indywidualna nagroda. Kiedyś Nene Hilario, z najlepszych zdrowych kolan, też mógłby o tym wykładać. Wszyscy w Bucks mają career year w zbiórkach nie bez powodu. 

Dlaczego Grizzlies tak dobrze weszli w sezon? Jednym z lekarstw na chaos zawsze jest spokój. Grizzlies mają weteranów, zamulają pałę, ciasno bronią i znają się jak łyse konie. Tylko, że Grizz są jak puzzle. Nikt tak naprawdę nie lubi się nimi bawić, nikt nie lubi ich oglądać, nikt za nimi nie tęskni, ale są dobre na pierwszy rozwój i pomagają nauczyć się koncentracji. Okres pierwszego rozwoju minął, czas odłożyć “stare dobre puzzle” na półkę. Zabawne, że niektórzy robili już z nich finalistów konferencji. 

Zabawne jest też to, że Clippers i Grizzlies są w ósemce, jest tam też rookie Doncic, ulany jak świnia Jokic i oczywiście Lebron z siatką zgniłych kalafiorów na parkiecie, a na dobre od kilku lat nie może tam na spokojnie zagościć Anthony Davis 

Jak to jest, że superatleta, once in generation talent i quadruple-double potential nie potrafi przejmować regularnie spotkań? David Robinson, do którego jest porównywany - robił 50W w momencie, gdy ubierał spodenki w szatni. Holiday, Moore, RandleMirotic to pozycje 2-5 nie odbiegające specjalnie od Blazers ani Nuggs, a mimo to Davis ma jakiś dziwny parasol ochronny. Cousins w Kings był chociaż “zdolny, ale leniwy”, a Davis co? “zdolny, ale nieudolny?” 

Nieudolny jest też Chris Paul. Rockets za Hardena szukali Jądra Ciemności, byli w wiecznym poszukiwaniu recepty na koszykówkę idealną, patrzyli na to co robią Warriors i kiedy wszyscy gapili się z podziwem, oni mówili “więcej, szybciej”. W lidze nie ma drugiego Draymonda Greena? Ok, zróbmy swojego unicorna i teraz nikt w lidze nie ma drugiego PJ TuckeraRockets to była prawdziwa ewolucja, to był eksperyment szalonego naukowca, to były “Szklane Domy”... 

A teraz Paul zrobił z nich Clippers Lob City 2.0  Dalej jest talent, ale jest smutno, jest wolno, jest ferment, jest rutyna. Rockets generalnie się nie liczą. Panu już podziękujemy. 

Kto więc liderem w koalicji anty-Warriors 

Trzeba mieć piekielnie mocny 5-man lineup i ludzi, którzy wygrają z Warriors na polach, które w ogóle są do wygrania.  

Umówmy się, że nie ma opcji, żeby ich wystrzelać - dlatego odpadają Blazers i Nuggs 

Nie ma opcji, żeby wygrać w starym stylu “mamy najlepszego gracza na parkiecie” - Lebron, a nawet (ekhem) Anthony Davis potrafili być najlepszymi graczami na boisku i dostawali gładki sweep. 

Nie ma opcji, żeby wygrać samą piekielną defensywą - Grizzlies i Jazz zawsze solidny wpierdol. 

Warriors są w sumie najlepsi w tych wszystkich elementach, mają zawsze 2 z 3 i 4 z 6 najlepszych graczy na boisku, generalnie highly-motivated najlepiej bronią w całej lidze i to nie ich –a oni zasypują atakiem innych 

Pamiętacie taką scenę w “Dwóch Wieżach” jak jakiś kapuś zdradził, że Helmowy Jar ma zapomniane, stare, nieużywane przejście, którym będzie można zdobyć niezdobyte? 

Tych przejść Warriors mają kilka, ale najważniejsze dwa to: 

#1 Andre Iguodala. Symbol starzejącego się atletyzmu Warriors. Może fakt, że Warriors nie zwiększyli tempa i zostali w tyle, wynika bardziej z tego, że nie mają kim tego zwiększać? Green, Klay, Curry, Durant mają w nogach wszystkie Finały, ławki nie ma praktycznie wcale, Iguodala siedzi praktycznie na bujanym fotelu i wpierdala Werther’s Original. Nie ma świeżych kolan, nie ma z czego wyciągnać centymetrów w obronie i może to głupie, ale nie bez powodu Javale McGee i Ian Clark tak dobrze i POTRZEBNIE wyglądali jak grali w Warriors. 

Patrzcie teraz na Thunder i Raptors: 

Szybki obwód (Schroeder, Westbrook, VanFleetLowry, Wright) 

Ośmiornice na skrzydłach (Kawhi, Green, OG, Powell, Roberson, PG, Ferguson, Diallo) 

Ludzi, na których testowano leki w Afryce (Siakam, Jerami Grant) 

Szybkość i centymetry pod koszem (Adams, Noel, Ibaka) 

powodzenia. 

#2 Lineup of Death. W sumie nadal jest, tylko że ta śmierć w nazwie to zagląda Iguodali w oczy i zabrała rzut z dystansu DraymondowiWarriors nie mają już takiej piątki, że jak tylko wystawią ich na boisko to z –4 zrobi się +11 w 6 minut. 

Teraz jest spokojnie 5 czy 6 drużyn (RapsThunderSixersBucksRocketsmoże Celtics) które wystawiają swój 5-man lineup i mogą mieć szanse. Kiedyś było po prostu game over. 

Nadal nie wydaje mi się, że Thunder albo Raptors mogą ich sypnąć w best-of-seven, w końcu filmowy Helmowy Jar też jakoś się obronił, ale jest chociaż realna szansa, żeby wygrać serie na zbiórce, mieć zespół z lepszym chemistry, zajechać ich szybkością, mieć szerszą ławkę. Kiedyś nie było o niczym mowy, a teraz - jak strach im zajrzy w oczy przy 2-3 po pięciu meczach, to who knows... 

Widzimy światełko w tunelu, jest po co oglądać NBA 🙂 

PS 

Jest czasem tak ze spotykasz kogoś, znasz go dosłownie chwilę, na wszystkich robi dobre wrażenie, ale Tobie zapala się dziwna lampka w głowie i myślisz sobie “coś z tym typem jest nie tak”. Nie potrafisz dobrze wytłumaczyć co i dlaczego, ale tak czujesz. 

Potem się okazuje że ma 4 kochanki na boku i możesz powiedzieć “a nie mówiłem”, albo się nie okazuje nic, ale Tnadal masz to uczucie i ciągle czekasz aż się wysypie.  

To dla mnie Zion WilliamsonWszyscy się jarają, a ja go jakoś nie czuję. Widzę dorosłego chłopa w towarzystwie dzieci, który zabiera im zabawki i uderza ich nimi w głowę. Niby na tym to polega jak jesteś naprawdę zajebisty, że po prostu wchodzisz, robisz bałagan i wychodzisz, ale coś jest nie tak, mark my words. 

Embiid też miał przewagę fizyczną i wyglądał jak wyrośnięty wujek, ale zaimponował mi po raz pierwszy teoretycznie nieistotną rzeczą. Nigdy nie widziałem, żeby ktoś tak dojrzale wychodził z double teamów jak młody Embiid. Głowa w górze, mocny kozioł, spokój, decyzja, następny proszę. 

“c*** ze zdrowiem, to jest niesamowity talent, pomyślałem” 

No i beka, bo Embiid rozegral łącznie półtorej sezonu w NBA, a już jest frontrunnerem do MVP

Z drugiej strony KIM k**** JEST GIANNIS? 

Myśleliśmy, że będzie Durantem – nie jest 

Myśleliśmy, że zrobią z niego point guarda – nie zrobili 

Nie jest drugim Lebronem, ani drugim Kawhi i nagle się okazuje, że jest drugim Shaqiem pod koszem. Nadal nie potrafi rzucać,  ma problemy w HCO, nie ma żadnego go-to-move, nie wiadomo co ma zrobić z piłką jak mu rzucą na 5 metr i ciągle kozłuje jakby miał się połamać, a i tak dominuje ligę, bazując tylko na mentalności Kobe Bryanta i ciele kosmity... 

debil ze mnie, że czekam na te 4 kochanki Ziona.

dh12 is officially back

Najlepszy sklep koszykarski

#2 Przemek_Orliński

Przemek_Orliński

Sexy Beast!

• Użytkownik
  • 4401 postów
  • LokalizacjaMSG

Napisano 04 grudzień 2018 - 12:16

Tęskniłem 

giphy.gif

Powyższy wpis jest sponsorowany przez portal www.Foki.pl 

#3 samekontuzj

samekontuzj

Starter

• Użytkownik
  • 670 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 12:23

daje lajka i do zobaczenia w kwietniu

#4 karpik

karpik

Super-Star

• Użytkownik
  • 3628 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 12:23

Jeszcze nie czytałem, ale już to lubię.

#5 LeweBiodroSmoka

LeweBiodroSmoka

BeGM - Denver Nuggets

• Użytkownik
  • 7310 postów
  • LokalizacjaJMG's basement

Napisano 04 grudzień 2018 - 12:31

jbc to tak wygląda user wypalony, któremu Dubs odebrali radość z oglądania ligi ;]

co tam w kwietniu, widzimy się na trade deadline! (I hope)

szkoda, że Nuggets cały czas spychani nogą do powlacza

Użytkownik LeweBiodroSmoka edytował ten post 04 grudzień 2018 - 12:32

mąke zmieniam w koks jak MacGyver, piję wódę dzień w dzień i łykam co popadnie

znam całą mafię jestem alfonsem, noszę w kielni kose, użyć jej potrafię

gardzę polskim rapem, siedzę pod blokiem, jaram trawę i działkuję towiec - ogień

walczyłem w strzelaninie pod Klifem dlatego jestem świrem i mam na bani bliznę

świnie chciałyby ode mnie alimenty wtedy nasyłam na nie swoich złych żołnierzy

a tak w ogóle to jestem Mesjaszem dlatego nigdy nie kłamię i wiem, że zawsze mam rację

gdy nawijam dziwki mają orgazm, wie to rząd, wie opozycja, wie DJ Honda

wiedzą Panie z xxx.com, Lil'Kim, Kallys, a nawet Jill Scott

#6 josephnba

josephnba

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 7044 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2018 - 12:42

Przyszedł i pozamiatał

To nie powinien być post w tekst na stronie

#7 DaFlooou

DaFlooou

6th Man

• Użytkownik
  • 498 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 14:05

świetnie się czyta, pozdrawiam

with the second pick Detroit Pistons select - Darko Milicić! 

89',90',04'

#8 Dnc

Dnc

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 5490 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 14:53

jbc to tak wygląda user wypalony, któremu Dubs odebrali radość z oglądania ligi ;]

co tam w kwietniu, widzimy się na trade deadline! (I hope)

szkoda, że Nuggets cały czas spychani nogą do powlacza

weź ja też mam dość a nie tyle co przez GSW a przez Duranta wiec teraz jak dostawali bęcki to wróciłem do oglądania tej ekipy :P

brakowało Ciebie, zostań na dłuzej

#9 ignazz

ignazz

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 12122 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 15:42

Niestety jest jeden błąd i to na samej gorze.
Wstyd bo to błąd kardynalny.

Ćwiartkę to się obala zza rogu aby dziewczyna nue widziała

Z takim towarzyszem to litr minimum

Każdy.
Tytuł oby był nawiązaniem do etapu NBA a nie tej małej buteleczki.

beGM: San Antonio Spurs:

Guards: Goran Dragic/Jamal Murrey/Derrick Rose

Forwards: E'Twaun Moore/ Stanley Johnson/DeMarr Caroll/Davis Bertans/Josh Huestis/Shake Milton/Dzanan Musa/Ben McLemore

Bigs: LaMarcus Aldridge/Paul Millsap/Alex Len/Thon Maker/Roy Williams/Chemizu Metu

#10 darkonza

darkonza

Starter

• Użytkownik
  • 842 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 22:29

Tego Ziona widziałem raz i mam to samo choć nie wiedziałem jak to w słowa ubrać.

p.s. Mogę płacić za takie pisanie.

Dla podkreślenia wagi moich słów siłacz palnie teraz pięścią w stół.

#11 ignazz

ignazz

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 12122 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 23:22

Ja tak myślałem kiedyś w 2003 o młokosie z liceum

beGM: San Antonio Spurs:

Guards: Goran Dragic/Jamal Murrey/Derrick Rose

Forwards: E'Twaun Moore/ Stanley Johnson/DeMarr Caroll/Davis Bertans/Josh Huestis/Shake Milton/Dzanan Musa/Ben McLemore

Bigs: LaMarcus Aldridge/Paul Millsap/Alex Len/Thon Maker/Roy Williams/Chemizu Metu

#12 MarcusCamby

MarcusCamby

Super-Star

• Użytkownik
  • 4776 postów

Napisano 05 grudzień 2018 - 00:36

Jeszcze pół rok temu poematy dla CP3, a teraz jego pogrzebanie?

Byście się wstydzili, towarzyszu Czekolada...

#13 DaFlooou

DaFlooou

6th Man

• Użytkownik
  • 498 postów

Napisano 05 grudzień 2018 - 00:51

Przecież Houston gra tragicznie to co tu się dziwić? Swoją drogą cieszy mnie to. Nie chce urazić fanów Rockets, ale ten team wyjątkowo wk*rwiający jest. Ze swoim liderem na przedzie.

Użytkownik DaFlooou edytował ten post 05 grudzień 2018 - 00:51

with the second pick Detroit Pistons select - Darko Milicić! 

89',90',04'

#14 Golden Glory

Golden Glory

Rookie

• Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 05 grudzień 2018 - 09:44

Taki temat pokazuje po lajkach ile osób aktywnie czyta forum :)

#15 LeweBiodroSmoka

LeweBiodroSmoka

BeGM - Denver Nuggets

• Użytkownik
  • 7310 postów
  • LokalizacjaJMG's basement

Napisano 05 grudzień 2018 - 09:53

nie, to lajki pokazują jak ludzie są stęsknieni za takimi postami i jak bardzo forum się na przestrzeni kilku lat zmieniło - krótsze treści, ale więcej postów, coś chyba nie tak z tymi proporcjami

gdyby wierzyć Twojemu wnioskowi, to wyszłoby na to, że Camby nic nie czyta, a tak źle chyba nie jest jednak :P

mąke zmieniam w koks jak MacGyver, piję wódę dzień w dzień i łykam co popadnie

znam całą mafię jestem alfonsem, noszę w kielni kose, użyć jej potrafię

gardzę polskim rapem, siedzę pod blokiem, jaram trawę i działkuję towiec - ogień

walczyłem w strzelaninie pod Klifem dlatego jestem świrem i mam na bani bliznę

świnie chciałyby ode mnie alimenty wtedy nasyłam na nie swoich złych żołnierzy

a tak w ogóle to jestem Mesjaszem dlatego nigdy nie kłamię i wiem, że zawsze mam rację

gdy nawijam dziwki mają orgazm, wie to rząd, wie opozycja, wie DJ Honda

wiedzą Panie z xxx.com, Lil'Kim, Kallys, a nawet Jill Scott

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych