Skocz do zawartości

Dyskusja na temat statsów - random shit dla maniaków


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

temat dla takich jak ja co chco ogarnąć co znaczo te wszystkie ciekawe statsy którymi niektóre mądre ludzie się posługujo i nie bojo się przyznać że się nie znajo

 

pytanie 1, lajtowe:

 

taki boxscore:

https://www.basketball-reference.com/boxscores/201812110HOU.html

 

rozumiem że któreś z wyliczeń dla Hardena, czy to ORTG / DRTG czy +/- jest dla tego meczu błędne, tak? to raczej niemożliwe żeby wyniki miały takie wartości?  czy ja czegoś nie rozumiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat dla takich jak ja co chco ogarnąć co znaczo te wszystkie ciekawe statsy którymi niektóre mądre ludzie się posługujo i nie bojo się przyznać że się nie znajo

 

pytanie 1, lajtowe:

 

taki boxscore:

https://www.basketball-reference.com/boxscores/201812110HOU.html

 

rozumiem że któreś z wyliczeń dla Hardena, czy to ORTG / DRTG czy +/- jest dla tego meczu błędne, tak? to raczej niemożliwe żeby wyniki miały takie wartości?  czy ja czegoś nie rozumiem? 

 

Znaczy się chodzi o to, że ma dodatni ORTG  minus DRTG, ale bardzo ujemny +/- i coś tu nie gra, bo powinny pokazywać mniej więcej to samo?

 

Te ORTG i DRTG to jest zupełnie coś innego niż drużynowy ORTG i DRTG, które strzelam że masz na myśli.

 

Drużynowe ORTG i DRTG - dobre.

 

Indywidualne ORTG i DRTG - złe.

 

Drużynowe oznacza efektywność ataku/obrony per 100 possesions i jest to bardzo ważny stat - np. team X zdobywa 110 punktów na 100 possesions. Indywidualne to formułka, którą ktoś sobie kiedyś tam wymyślił, w stylu za trafiony rzut z gry dostajesz X punktów, za stratę dostajesz minus Y punktów, mnożysz przez 0.342345* i wychodzi ci jakaś liczba punktów, które niby generujesz na 100 possesions. Z DRTG to samo, tylko sobie żonglujesz defensywnymi statami typu zbiórki w obronie i przechwyty.

 

*Nie jest to dokładny wzór, you get the idea.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, ok , all clear.

To trochę confusing  w takim razie, powinni dać jakiś inny symbol / skrót, bo ja myślałem że to  się 'extrapoluje' na wynik / efektywność(?) drużyny w danym meczu, a w takim razie (skoro inaczej się to wylicza) nie musi.... innymi słowy, TOTAL nie równa się zagregowanej wartości poszczególnych składników, a to jest zawsze mylące 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. faktycznie, nawet jest total na dole w tabelce dla każdej drużyny i zupełnie się nie zgadza z wynikiem, więc mogłem się zorientować wcześniej że coś jest nie tak


Nom, dwa rozne staty o tej samej nazwie to troche lipa.

 

 

no tak, ale teraz przynajmniej wszyscy dokładnie wiedzo po co jest ten temat : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. faktycznie, nawet jest total na dole w tabelce dla każdej drużyny i zupełnie się nie zgadza z wynikiem, więc mogłem się zorientować wcześniej że coś jest nie tak

 

Żeby ułatwić sprawę to ten total to jest akurat ORTG/DRTG drużynowe zaokrąglone do 100 pos :) (zobacz, że pace meczu to 91 więc się zgadza mniej więcej z wynikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ułatwić sprawę to ten total to jest akurat ORTG/DRTG drużynowe zaokrąglone do 100 pos :smile: (zobacz, że pace meczu to 91 więc się zgadza mniej więcej z wynikiem)

aha, no pewka.... albo i niepewka  : )

to w takim razie jeszcze bardziej confusing, choć nie aż tak bardzo bo i tak ten 'total' ze składników nie jest łatwy do wyliczenia, więc i tak nikt by nie porównał składowych do totala : )   o LOL jaki post 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, no pewka.... albo i niepewka : )

to w takim razie jeszcze bardziej confusing, choć nie aż tak bardzo bo i tak ten 'total' ze składników nie jest łatwy do wyliczenia, więc i tak nikt by nie porównał składowych do totala : ) o LOL jaki post

Proszę nie bądź samolubny i daj namiary na dilera - on musi mieć meeeega towar! Dla mnie to kandydat na post (a może i temat - jak się rozwinie) roku!

Naprawdę dziękuję Ci za poprawę humoru, tym bardziej, że kac wciąż nie chce puścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się do tematu statystyk. Znajdę gdzieś w necie staty niejakiego Evana Turnera w rozbiciu na te z McCollumem i bez niego na boisku?

https://stats.nba.com/vs/#!/?PlayerID=202323&VsPlayerID=203468&Season=2018-19&SeasonType=Regular%20Season&PerMode=Per36

 

a dokładniejsze tutaj (ale trzeba się zarejestrować): https://www.addmorefunds.com/nba-wowy/

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

przepraszam być może było to już gdzie poruszane (może nawet tutaj, to prosiłbym podlinkować) ale w końcu przez post loraka w temacie Kings dorwałem RAPM za ten sezon:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/u/1/d/e/2PACX-1vQdG8Zv84zqKEzETDjd8KPsClcw9bPETX9v_x_KEAxjv9NrFaWikOoiSaciy1jbMiygg2D-V8DUQn0O/pubhtml?gid=0&single=true

 

i proszę, niech mi ktoś wytłumaczy jakie są założenia tych zestawień,wiadomo, że w czołówce jest kilka uznanych nazwisk, no ale jak widzę Winslowa, Josepha czy Vonleha w czołówce a gracze z top15 są gdzieś w połowie top100 to się zastanawiam gdzie jest haczyk, miejsca w rankingu to uśrednione pozycje w O i D?

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cory Joseph - Danuel House - Justise Winslow - Noah Vonleh - Maxi Kleber.

 

Myślę, że złożenie takiego zestawu w RL NBA nie byłoby aż takie drogie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cory Joseph

Seth Curry

Joe Ingles

Danny Green

Ivica Zubac

 

5 z 6 najlepszych w DRAPM.

 

O kierwa, no to jest mocne.

 

Ale z drugiej strony rok temu w TOP5 był Yogi Ferrell, więc to norma.

 

Kiedyś pamiętam kłóciłem się z ely3, bo wg statystyk wychodziło, że CJ Watson to ojciec defensywy Pacers. Piękne czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na Dyskusja na temat statsów - random shit dla maniaków

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.