Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pogadanki na styku matematyki i polonistyki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#91 lorak

lorak

• Użytkownik
  • 7015 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 12:12

Język naturalny != język komputerowy ;)

otóż to. niektórzy jednak chcieli być świętsi od papieża. pisząc na forum zakładam, że wszyscy posiadamy zbliżony poziom wiedzy o koszu oraz inteligencji. wiadomo, część lepiej ogarnia, inni gorzej, ale pewne minimum bez wyjątku spełniamy, więc nie trzeba za każdym razem wszystkiego opisywać jak nowo narodzonemu dziecku żeby komunikat był zrozumiały i logicznie poprawny. dlatego gdy mam na myśli np. obecny sezon NBA, to piszę "ten sezon", a nie "sezon 2018/19 koszykarskiej ligi NBA rozgrywanej w USA". można by dodać więcej deskryptorów, aby zadowolić Elego, ale ja tam wolę się kierować ekonomią języka niż traktować rozmówców jak debili. okazało się niestety, że niektórzy nie ogarniają podstaw logiki i jeśli w jednym zdaniu występują zwroty "FT%", "sezon" oraz nazwy koszykarzy, to taki Fluber zastanawia się, czy mowa przypadkiem nie jest o sezonie serialu TV. no dajcie spokój. oblalibyście egzamin z formalnej jeden po drugim, a do pragmatycznej nawet nie zostalibyście dopuszczeni. 

jaką FT% ma w tym sezonie Curry?

kto jest liderem PPG w tym sezonie?

jeśli Karl i spółka nadal upierają się,  że poprawnymi odpowiedziami są np. 33% oraz Vince, to nie pozostaje nic innego, niż zacząć zbierać podpisy pod projektem ustawy wprowadzającej naukę logiki do szkół.

Użytkownik lorak edytował ten post 31 grudzień 2018 - 12:16

s...

Najlepszy sklep koszykarski

#92 julekstep

julekstep

Super-Star

• Użytkownik
  • 4366 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 31 grudzień 2018 - 12:21

otóż to. niektórzy jednak chcieli być świętsi od papieża. pisząc na forum zakładam, że wszyscy posiadamy zbliżony poziom wiedzy o koszu oraz inteligencji. wiadomo, część lepiej ogarnia, inni gorzej, ale pewne minimum bez wyjątku spełniamy, więc nie trzeba za każdym razem wszystkiego opisywać jak nowo narodzonemu dziecku żeby komunikat był zrozumiały i logicznie poprawny. dlatego gdy mam na myśli np. obecny sezon NBA, to piszę "ten sezon", a nie "sezon 2018/19 koszykarskiej ligi NBA rozgrywanej w USA". można by dodać więcej deskryptorów, aby zadowolić Elego, ale ja tam wolę się kierować ekonomią języka niż traktować rozmówców jak debili. okazało się niestety, że niektórzy nie ogarniają podstaw logiki i jeśli w jednym zdaniu występują zwroty "FT%", "sezon" oraz nazwy koszykarzy, to taki Fluber zastanawia się, czy mowa przypadkiem nie jest o sezonie serialu TV. no dajcie spokój. oblalibyście egzamin z formalnej jeden po drugim, a do pragmatycznej nawet nie zostalibyście dopuszczeni. 

jeśli Karl i spółka nadal upierają się,  że poprawnymi odpowiedziami są np. 33% oraz Vince, to nie pozostaje nic innego, aby zbierać podpisy pod projektem ustawy wprowadzającej naukę logiki do szkół.

to kolejne rozróżnienie:

odpowiedź prawdziwa != odpowiedź sensowna :P

unikałbym słówka 'poprawna' odpowiedź w tym przypadku bo to też jest wieloznaczne (i w zależności od znaczenia odpowiedź karla może być poprawna bądź nie) :D

https://sjp.pwn.pl/s...ny;2505021.html

podsumowując to do czego oryginalnie się odnosiłeś (słowa mayora):

- czy pod każdą tezę można dobrać statystykę? możliwe, że tak - ale nie jesteśmy w stanie zbadać 'każdej' tezy

- czy ma to sens? nie

Od ilu ludzi usłyszałeś realnie,że jesteś najbardziej inteligentną osobą jaką w życiu poznały ? Ja od kilkuset.
Czego ty dokonałeś na moim tle w swoim życiu ?

Nie ma to jak zakompleksiony Polaczek.10 tysięcy postów - no life.
Ja dla wielu ludzi jestem autorytetem w wielu dziedzinach, bo moja wiedza jest wiarygodna. 
Musisz być tytanem intelektu, który szuka poklasku tutaj z powodu no life.

#93 RappaR

RappaR

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 10193 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 13:27

jeśli Karl i spółka nadal upierają się,  że poprawnymi odpowiedziami są np. 33% oraz Vince, to nie pozostaje nic innego, niż zacząć zbierać podpisy pod projektem ustawy wprowadzającej naukę logiki do szkół.

Nawet jakby zmienili zdanie, jestem za 5 godzin w tygodniu. 

#94 Chytruz

Chytruz

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 8165 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 13:40

- czy pod każdą tezę można dobrać statystykę? możliwe, że tak - ale nie jesteśmy w stanie zbadać 'każdej' tezy

Nie musimy badac kazdej, wystarczy jedna, do ktorej nie mozna znalezc statystki ;]

"Everybody wants to be Dirk now," said 16 year-old Harlem resident during a break in the action at New York’s famed Rucker Park. "All anybody wants to do now is shoot fallaway jumpers and free throws" he added in a thick, German accent

#95 julekstep

julekstep

Super-Star

• Użytkownik
  • 4366 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 31 grudzień 2018 - 13:49

Nie musimy badac kazdej, wystarczy jedna, do ktorej nie mozna znalezc statystki ;]

W sumie true i pewnie nawet kilka na szybko dałoby radę ogarnąć, ale formalnie to jeszcze takiej w tym wątku nie było :)

Od ilu ludzi usłyszałeś realnie,że jesteś najbardziej inteligentną osobą jaką w życiu poznały ? Ja od kilkuset.
Czego ty dokonałeś na moim tle w swoim życiu ?

Nie ma to jak zakompleksiony Polaczek.10 tysięcy postów - no life.
Ja dla wielu ludzi jestem autorytetem w wielu dziedzinach, bo moja wiedza jest wiarygodna. 
Musisz być tytanem intelektu, który szuka poklasku tutaj z powodu no life.

#96 Chytruz

Chytruz

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 8165 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 13:57

W sumie true i pewnie nawet kilka na szybko dałoby radę ogarnąć, ale formalnie to jeszcze takiej w tym wątku nie było :)

Właśnie że BYŁA

Użytkownik Chytruz edytował ten post 31 grudzień 2018 - 13:57

"Everybody wants to be Dirk now," said 16 year-old Harlem resident during a break in the action at New York’s famed Rucker Park. "All anybody wants to do now is shoot fallaway jumpers and free throws" he added in a thick, German accent

#97 mayor

mayor

All-Star

• Użytkownik
  • 1333 postów
  • LokalizacjaNYC

Napisano 31 grudzień 2018 - 16:02

- czy ma to sens? nie

Oryginalnie to ta dyskusja zaczęła się od tego ,że jeden z kolegów po meczu Lakers vs GSW stwierdził ,że Curry pudłował za 3 ,gdyż jego rzuty byly kontestowane,a na poparcie swojej tezy podał statystykę .Drugi kolega nie zgodził się z tym twierdząc ,że Curry pudłował bo miał rozregulowany celownik i jego rzuty nie były aż tak kontestowane,a na poparcie swojej tezy podał statystykę z innego źródła.Obydwie statystyki dotyczyły tego samego zdarzenia w tym samym meczu (contested 3s vs uncontested), ale różniły się wynikiem.,Tego dotyczył mój komentarz, który był parafrazą maksymy z czasów PRL:"Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie"

"For every action,there is equal and opposite reaction.." For every Pat Riley,there is Phil Jackson.,

#98 Koelner

Koelner

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 5625 postów

Napisano 01 styczeń 2019 - 14:24

jeśli Karl i spółka nadal upierają się, że poprawnymi odpowiedziami są np. 33% oraz Vince, to nie pozostaje nic innego, niż zacząć zbierać podpisy pod projektem ustawy wprowadzającej naukę logiki do szkół.

lorak zachowujesz się jak rozkaproszony dzieciak. karl Cię zaorał prostą odpowiedzią i zamiast odpowiedzieć w stylu „dobre , ale wiesz że nie o to chodziło” to brniesz dalej, walisz aluzje o nauce języka i kończysz z logiką. wyluzuj , spuść z ciśnienia i nabierz dystansu bo wchodzisz w buty Rappara i coraz gorzej to wygląda. tego też Ci życzę w Nowym Roku. buziaki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych