Skocz do zawartości

Marcin Gortat - życie i twórczość


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

nie chodzilo mi o dyskredytowanie MG czy tam o to ze osiagamy sukcesy i weszlismy na MŚ bo nie gral, 

ale bardziej o to co LBS napisal ze zagranie na MŚ to byloby zajebiste zwienczenie kariery, jakis tam niedosyt pewnie ma ze z kadra nie bardzo wyszlo bo nie chce mi sie wierzyc ze ma na to wylane totalnie.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawe, że doszliśmy do tego etapu dyskusji i nikt jeszcze nie podjął tego tematu (przynajmniej nie w tym wątku). Jeżeli przyjmuje się, że Michael Jordan jest najlepszym koszykarzem wszech czasów ever*, to kto jest Michaelem Jordanem polskiej koszykówki** ???

chyba musimy jeszcze poczekać. Gortat miał być taką dźwignią popularności. Ponitka czy Waczyński nie mają takich warunków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba musimy jeszcze poczekać. Gortat miał być taką dźwignią popularności. Ponitka czy Waczyński nie mają takich warunków

 

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, w Polsce nie było jeszcze żadnego "najlepszego" koszykarza? Jest / było kilku na tym samym / bardzo zbliżonym poziomie: talentu, sukcesów, popularności - tak?

 

Polski hokej ma Czerkawskiego, polska piłka nożna ma Bońka i Lewandowskiego (o siatkówce nawet nie wspomnę...) - polska koszykówka nie doczekała się nikogo takiego... W sumie to konsekwencją całej tej dyskusji będzie to, że jak już trzeba kogoś wybrać, to najlepszym polskim koszykarzem w historii była Małgorzata Dydek...

Edytowane przez Jeff Hanneman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, w Polsce nie było jeszcze żadnego "najlepszego" koszykarza? Jest / było kilku na tym samym / bardzo zbliżonym poziomie: talentu, sukcesów, popularności - tak?

Polska miała najlepszego koszykarza (imo Wójcika lub Gortata) ale żeby nazywać go "polskim Michaelem Jordanem"? Kudłacz please

Edytowane przez Bogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on nie chce grac dla "Mistrzów Świata", on chce pierscionek zeby połechtac swoje ego wyższe i wieksze od nosa, żeby potem przez reszte zycia chwalic sie na prawo i lewo ze jest "Mistrzem Świata" czyli mistrzem NBA, kiedy tak naprawde Czesław Mozil mógłby byc w składzie GSW i wynik tej druzyny w PO bylby tak sam jak z Gortatem zamiast niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jak do końca jest ale jak miał ofertę z Milwaukee i nie wziął jej to znaczy że nie chce mu się już rywalizować i nie chce już wyzwań.  Chce za darmo pierścionek z tym że nie było z GS żadnego ruchu a jak nie było to już raczej nie będzie. 

To się składa w całość i już Gorti w NBA raczej nie zagra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jak do końca jest ale jak miał ofertę z Milwaukee i nie wziął jej to znaczy że nie chce mu się już rywalizować i nie chce już wyzwań.  Chce za darmo pierścionek z tym że nie było z GS żadnego ruchu a jak nie było to już raczej nie będzie. 

To się składa w całość i już Gorti w NBA raczej nie zagra. 

 

a tam, Kubosław miał sources z pierwszej ręki, że Gorti ma już dogadany klub, to polski Woj, więc wypada tylko czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ale dla mnie cały ten rumor o ofercie z Milwaukee i o tym że Gortat go odrzuca bo czeka na GSW  brzmi trochę jakby Gortat albo ktoś z jego obozu napisał whatsappka jakiemuś  znajomemu dziennikarzowi "ty, Jerry / Michael / Bob, już tylko tydzień został żebym mógł podpisać konktrat, rzuć na internety jakiś z dupy rumor o mnie, ale wymyśl tak kozacko, żeby cytowali na innych stronkach, może ktoś jeszcze sobie o mnie przypomni, a ja to potem zdementuje. Jakby się udało to ci odpalę zayebistą spicy story o Johnie Wallu i dziewczynie Bradleya Beala, a jak się nie uda to o Bobanie Marianovicu".

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jak do końca jest ale jak miał ofertę z Milwaukee i nie wziął jej to znaczy że nie chce mu się już rywalizować i nie chce już wyzwań. Chce za darmo pierścionek z tym że nie było z GS żadnego ruchu a jak nie było to już raczej nie będzie.

To się składa w całość i już Gorti w NBA raczej nie zagra.

zdementował z tymi bucks, wymyślił to Karol Wasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naszym jordanem raczej bylby ktos z tej ekipy , stary i zardzewialy bylby to majk ale chociaz chlopaki bili sie regularnie o podium w europie

 

"Srebrny medal zdobyty przed własną publicznością zapoczątkował dekadę sukcesów drużyny i jej trenera Witolda Zagórskiego, szkoleniowca-rekordzisty w historii gier zespołowych w Polsce, który z reprezentacją pracował nieprzerwanie przez 14 lat.

W latach 1961-75, kiedy prowadził kadrę, w trzech kolejnych mistrzostwach Europy drużyna nie schodziła z podium, zdobywając - obok srebra we Wrocławiu - także brązowe medale w Moskwie (1965) i Helsinkach (1967), a w następnych dwóch ME - w Neapolu (1969) i Essen (1971) - grała w półfinale. Seryjnie uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich (Tokio 1964 - 6. miejsce, Meksyk 1968 - 6., Monachium 1972 - 10.) oraz jedyny raz w historii polskiej koszykówki zakwalifikowała się do mistrzostw świata (Montevideo 1967 - 5. lokata, tytuły króla i wicekróla strzelców Łopatki i Bogdana Likszy)."

 

a tu reszta: https://sport.onet.pl/koszykowka/reprezentacje/najwiekszy-sukces-polskich-koszykarzy-55-rocznica/t6fbwgl

 

z onetu :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.