Skocz do zawartości

Preferencje kulinarne użytkowników


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ely3 napisał:

@ignazz

Te Twoje wpisy to czysty chaos. Jak bym nie miał pojecia o czym piszesz to nie miałbym pojęcia co chesz przekazać. Akurat karp z Milicza to zawsze zalewa Poznań przed świętami wiec nie musze specjalnie jechac w Dolinę Baryczy.  I pomijam już czemu bym z Poznania do Wroclawia jechać przez Jarocin to i tak mogę powiedzieć ,że w Miliczu bywałem. Nie zmienia to faktu ,że nawet jadłem karpie żyjące dziko czy takie w rzece w okolicach Płocka i za każdym razem karp jest po prostu smakowo o wiele gorszy od pstrąga , jesiotra czy właśnie szczupaka.

W sumie to chyba jeszcze lin mi jakoś nie smakuje no i śledź. Po prostu śledzia nie potrafię zjeść w żadnej postaci.

Jak ruszysz te swoje skąpe dupsko do Ciechocinka w końcu (albo Anie wyślij sama, a Ty zostań z córka xd) to dostaniesz szczupaka ode mnie, stary ostatnio ma zajawkę na szczupaka i co do domu nie zjadę to mi daje, wiec wezme następnym razem tez jednego dla Ciebie byś miał zagryzke pod Taliskera :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ely3 napisał:

@ignazz

Te Twoje wpisy to czysty chaos. Jak bym nie miał pojecia o czym piszesz to nie miałbym pojęcia co chesz przekazać. Akurat karp z Milicza to zawsze zalewa Poznań przed świętami wiec nie musze specjalnie jechac w Dolinę Baryczy.  I pomijam już czemu bym z Poznania do Wroclawia jechać przez Jarocin to i tak mogę powiedzieć ,że w Miliczu bywałem. Nie zmienia to faktu ,że nawet jadłem karpie żyjące dziko czy takie w rzece w okolicach Płocka i za każdym razem karp jest po prostu smakowo o wiele gorszy od pstrąga , jesiotra czy właśnie szczupaka.

W sumie to chyba jeszcze lin mi jakoś nie smakuje no i śledź. Po prostu śledzia nie potrafię zjeść w żadnej postaci.

Szybko mogę wytłumaczyć jedno. Gniezno Jarocin Wrocław ;) 

Chodziło mi o dawne czasy ;) 

Tak czy inaczej Karp świąteczny stawiam vs Wasze wszystkie Leszcze co wymieniacie. 

@Qcin_69 szczupaka skąd masz? 

Wiem ze obok Lubicza jest świetna hodowla ryb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ignazz napisał:

Szybko mogę wytłumaczyć jedno. Gniezno Jarocin Wrocław ;) 

Chodziło mi o dawne czasy ;) 

Tak czy inaczej Karp świąteczny stawiam vs Wasze wszystkie Leszcze co wymieniacie. 

@Qcin_69 szczupaka skąd masz? 

Wiem ze obok Lubicza jest świetna hodowla ryb. 

Mój stary jest wędkarzem z zamiłowania i to takim sajkofanem ryb, ze Jokiciowcy przy tym to nic. Na święta zażyczył sobie koszulkę z ryba i się z siostra pytamy- z jaka ryba- a on :” słodkowodną”. Na wigilie czy tam sylwestra ubrał raz bluzę z kapturem i dorszem- myślałem ze go matka z domu wyjebie. I całe życie miał jedno niespełnione- do czasu- marzenie- złowić szczupaka, jeździł biedny od jeziora do jeziora i łowił to leszcze, to okonie, to liny to inne gowna, które potem matka obrabiała i wrzucała na patelnie- ale nigdy, przenigdy, nie mógł złowić szczupaka. 
I tak mijały lata, ja skończyłem podstawówkę, gimnazjum, liceum(o dziwo) po czym zacząłem studia a ten ciagle jeździł od jeziora do jeziora i polował na tego jebanego szczupaka.

No i w końcu upolował, kupił wiec k**** działkę nad tym jeziorem, oraz łódkę, po czym przez całe lato czy kiedy tam te szczupaki się rodza, zapierdalal w każdy wolny dzień nad owe jezioro i przywoził szczupaki siatkami. 
Wiec jak mnie pytasz skąd mam szczupaki to tu masz odpowiedz, mój stary to psychofan szczupaków i cały mój rodzinny dom wyglada jak jedna wielka mroznia ze szczupakami dlatego ze mój stary jako dziecko miał marzenie. Jedni marzą o wolności, inni o zniesieniu niewolnictwa a mój stary marzył o szczupaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Qcin_69 napisał:

Mój stary jest wędkarzem z zamiłowania i to takim sajkofanem ryb, ze Jokiciowcy przy tym to nic. Na święta zażyczył sobie koszulkę z ryba i się z siostra pytamy- z jaka ryba- a on :” słodkowodną”. Na wigilie czy tam sylwestra ubrał raz bluzę z kapturem i dorszem- myślałem ze go matka z domu wyjebie. I całe życie miał jedno niespełnione- do czasu- marzenie- złowić szczupaka, jeździł biedny od jeziora do jeziora i łowił to leszcze, to okonie, to liny to inne gowna, które potem matka obrabiała i wrzucała na patelnie- ale nigdy, przenigdy, nie mógł złowić szczupaka. 
I tak mijały lata, ja skończyłem podstawówkę, gimnazjum, liceum(o dziwo) po czym zacząłem studia a ten ciagle jeździł od jeziora do jeziora i polował na tego jebanego szczupaka.

No i w końcu upolował, kupił wiec k**** działkę nad tym jeziorem, oraz łódkę, po czym przez całe lato czy kiedy tam te szczupaki się rodza, zapierdalal w każdy wolny dzień nad owe jezioro i przywoził szczupaki siatkami. 
Wiec jak mnie pytasz skąd mam szczupaki to tu masz odpowiedz, mój stary to psychofan szczupaków i cały mój rodzinny dom wyglada jak jedna wielka mroznia ze szczupakami dlatego ze mój stary jako dziecko miał marzenie. Jedni marzą o wolności, inni o zniesieniu niewolnictwa a mój stary marzył o szczupaku.

https://pastolektor.fandom.com/pl/wiki/Mój_stary_to_fanatyk_wędkarstwa

Nie mogłem nie wstawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ely3 napisał:

miałem takiego pecha ,ze 20 grudnia nocowałem w Turyngii i tam właściciel hotelu przysiadł się do naszego stolika

 

2 godziny temu, ignazz napisał:

Rodzice po karpia jadą w okolice Milicza z najstarszych bo cysterskich hodowli XIV W jeszcze w pradolinie Baryczy. 

 

Czy to ja jestem mentalnie biedny, czy komuś jeszcze lekko tu zajeżdża snobizmem ( bez obrazy Chłopaki, rzuciło mi się po prostu w oczy) :)

A co do karpii milickich, to mam wrażenie, że stawy milickie zaopatrują w karpia wigilijnego co najmniej 4 województwa, bo u mnie też w wielu sklepach wisi info, że karpie są z Milicza, jak ktoś chce sprzedać produkt wysokiej jakości:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rw30 napisał:

nie no ta musztarda co fluber zachwala jest naprawdę spoko, polecam!  akurat moja babcia mieszka w kotlinie kłodzkiej, jeździłem za kafra czasem na czesko stronę na zakupy więc ją jadałem jeszcze jak wy nie odróżnialiście Jordana od Pippena. Legit

No u nas w Kotlinie ta musztarda jest niezwykle popularna:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

 

Czy to ja jestem mentalnie biedny, czy komuś jeszcze lekko tu zajeżdża snobizmem ( bez obrazy Chłopaki, rzuciło mi się po prostu w oczy) :)

A co do karpii milickich, to mam wrażenie, że stawy milickie zaopatrują w karpia wigilijnego co najmniej 4 województwa, bo u mnie też w wielu sklepach wisi info, że karpie są z Milicza, jak ktoś chce sprzedać produkt wysokiej jakości:)

Nie wiem czy snobizm. Siostra mojego Taty tam mieszka a id 40 lat kupujemy ram karpie bo dobre. Może nie tak fajne jak te które zaopatruje się Poznań ;) ale zawsze. Jeżeli ktoś chce serio zanegować tradycje rodzinne i zasugerować snobizm to bardzo złe trafił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Nie wiem czy snobizm. Siostra mojego Taty tam mieszka a id 40 lat kupujemy ram karpie bo dobre. Może nie tak fajne jak te które zaopatruje się Poznań ;) ale zawsze. Jeżeli ktoś chce serio zanegować tradycje rodzinne i zasugerować snobizm to bardzo złe trafił. 

Nie chodziło mi o sam fakt kupna tylko sposób w jaki o tym piszesz:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps2. 
koszykarz z USA - jeżeli taka tabliczkę będzie miał na szyi Murzyn to nie znaczy ze gra w nba. Wiec nie szalej jak jakaś masowa moda robi kasę na karpiach. Wiem co jem 

2 minuty temu, fluber napisał:

Nie chodziło mi o sam fakt kupna tylko sposób w jaki o tym piszesz:) 

Serio?

Potrafisz to ocenić? 

Jechałem 450km i jedtem zmęczony a mimo to pisze sobie na forum. To ocenne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Qcin_69 napisał:

Mój stary jest wędkarzem z zamiłowania i to takim sajkofanem ryb, ze Jokiciowcy przy tym to nic. Na święta zażyczył sobie koszulkę z ryba i się z siostra pytamy- z jaka ryba- a on :” słodkowodną”. Na wigilie czy tam sylwestra ubrał raz bluzę z kapturem i dorszem- myślałem ze go matka z domu wyjebie. I całe życie miał jedno niespełnione- do czasu- marzenie- złowić szczupaka, jeździł biedny od jeziora do jeziora i łowił to leszcze, to okonie, to liny to inne gowna, które potem matka obrabiała i wrzucała na patelnie- ale nigdy, przenigdy, nie mógł złowić szczupaka. 
I tak mijały lata, ja skończyłem podstawówkę, gimnazjum, liceum(o dziwo) po czym zacząłem studia a ten ciagle jeździł od jeziora do jeziora i polował na tego jebanego szczupaka.

No i w końcu upolował, kupił wiec k**** działkę nad tym jeziorem, oraz łódkę, po czym przez całe lato czy kiedy tam te szczupaki się rodza, zapierdalal w każdy wolny dzień nad owe jezioro i przywoził szczupaki siatkami. 
Wiec jak mnie pytasz skąd mam szczupaki to tu masz odpowiedz, mój stary to psychofan szczupaków i cały mój rodzinny dom wyglada jak jedna wielka mroznia ze szczupakami dlatego ze mój stary jako dziecko miał marzenie. Jedni marzą o wolności, inni o zniesieniu niewolnictwa a mój stary marzył o szczupaku.

To brzmi prawie jak klasyk:

https://pastolektor.fandom.com/pl/wiki/Mój_stary_to_fanatyk_wędkarstwa

:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ely3 napisał:

Nota bene karpia nie cierpie. Dla mnie jedna z najgorszych ryb do jedzenia. Tłusta , brzydko pachnie i kiepsko smakuje. Ja prawie zawsze na Wigilię robiłem Sandacza a ostatnio nawet szczupaka

karpie z Milicza są jedynymi które da się jeść, bo nie są tłuste i mają jakiś smak, niemniej jednak ości wykluczają tą rybę jako sensowny posiłek

ogólnie to polecam jesiotra - nie ma ości, mięsa sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.