Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, fluber napisał:

2 sezon Dark - sztos.

Hell yeah!

Niesamowite jest jak ten serial poprowadzili.

Z jednej strony z odcinka na odcinek podstępuje akcje, odkrywa się coraz więcej, a z drugiej nadal nie do końca wiadomo o co chodzi. Jeszcze parę lat temu rękami i nogami broniłem się przed wszystkim co niemieckojęzyczne, a dzisiaj jestem wprost rozyebany tym co pokazał ten serial. Niesamowity klimat, świetny scenariusz, kapitalna muzyka, nieprzesadzony w kwestii efektów - po prostu jak najlepsze danie w wykwintnej restauracji - wszystko w punkt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja skończyłem oglądać czwarty sezon Gomorry. W porównaniu do trzeciego lepszy, ale do pierwszego sezonu dużo mu brakuje. Na plus dodanie rodziny Levante( "rudzielec" mocno wkurza).  Chyba przełomowym momentem w którym serial zaczął obniżać lty było pozbycie się Conte. Zmarnowany potencjał, podobnie w tym sezonie było z Patrizią. Piąty sezon to już absolutnie musi być ostatnio.

Dla porównania skończyłem też oglądać drugi sezon Odwróconych z TVN. Scenariuszowe bajeczki - końcówka z doktorem, gimnajzalistami-gangsterami i kucharzem strzelającym z procy - na wielki minus. Poziom typowy dla polskich powieści kryminalnych. Nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ogląda Too Old To Die Young? Jestem dopiero po pierwszym odcinku, ale jest tak jak można się spodziewać: gęsty klimat, wyborne zdjęcia, gra świateł i kozacka muzyka Cliffa Martineza. W sumie typowy Refn, ale jak ktoś to lubi to nie będzie narzekał. Dla fanów na pewno must see.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dnc napisał:

co powiecie o serialu Pełne morze? 

Na netflix coś mi własnie wyswietliło

Jak to Alta mar czy jakos tak, to generalnie zapowiadal sie fajnie, a skonczyl mega biednie. Generalnie do lykniecia, ale nie nastawiaj sie na cos niesamowitego.

W dniu 26.06.2019 o 10:23, Kraso napisał:

Nikt nie ogląda Too Old To Die Young? Jestem dopiero po pierwszym odcinku, ale jest tak jak można się spodziewać: gęsty klimat, wyborne zdjęcia, gra świateł i kozacka muzyka Cliffa Martineza. W sumie typowy Refn, ale jak ktoś to lubi to nie będzie narzekał. Dla fanów na pewno must see.

Scary good shit! Dzieki za zwrocenie uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by drugi sezon Mindhunter dali w końcu.

Line of duty już dawno obejrzane. Trzyma niby poziom, ale już zaczyna nudzić, bo schematy te same. 

 

Dobrze ze są nowe sezony Wielkich klamstewek i Animal Kingdom. Dark też widziałem że wyszedł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

3 Sezon "Stranger Things" chyba najbardziej mi wszedł. Nie kryli się z jawną kradzieżą z klasycznych pierwowzorów i nawet śmiesznie to wyszło + zakończenie trochę gorzkie. Oby już nie było 4 sezonu, (lub nie z tą  obsadą) ale "wiadoma" scena sugeruje, że będzie inaczej. 

5 sezon "Line of Duty" też za mną. Niby to to samo, ten sam schemat jak ktoś wspomniał powyżej, a dalej trzyma za mordę. Dawać 6 ;)

Wchłonąłem też "The Night Of" od HBO. Miało potencjał, ale gdzieś w połowie się rozjechało. Szkoda. 

A skoro o więzieniu i HBO mowa: utknąłem z "OZ". Byłem nagrzany na ten serial, a tu dupa. Niby wszystko fajnie, ale nie potrafi mnie przyciągnąć do ekranu jak "Soprano" czy "The Wire".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Przemek_Orliński napisał:

A skoro o więzieniu i HBO mowa: utknąłem z "OZ". Byłem nagrzany na ten serial, a tu dupa. Niby wszystko fajnie, ale nie potrafi mnie przyciągnąć do ekranu jak "Soprano" czy "The Wire".

W którym momencie jesteś? Ostatnie 3 sezony są najlepsze (od połowy 4 sezonu). Pojawia się wtedy m. in. Omar White, (moja ulubiona postać) który dodaje humoru którego wcześniej brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment jestem zachwycony poziomem realizacji Wiedźmina.

Twórcy postanowili się odciąć od gier i dobrze ale to ma też swoje konsekwencje. Ta najważniejsza to Geralt bez brody. Problem w tym, że facet z długimi siwymi włosami i bez zarostu wygląda jak idiota (Fabio) a w najlepszym jak Legolas. I dobór aktora nie ma tu nic do rzeczy. Cavill wygląda całkiem znośnie, chociażby w porównaniu ze zdjęciami sprzed kilku miesięcy. 

Ciemnoskóre driady to moim zdaniem genialny pomysł pozwalające na spokój ze strony domagających się czarnoskórych aktorów a nie mącący w pierwszym planie zgodności z książkami. Zielonobrązowe driady pasują idealnie do barw lasu. Dla mnie nawet na plus. 

Ulżyło mi, że rycerze na pierwszym i drugim planie wyglądają na bogato. Wprawdzie gdzieś tam mignęli Nilfgardczycy w tych śmiesznych pseudo zbrojach ale gdyby nie przecieki to nie dało by się na to zwrócić uwagi. 

Zwróciłem za to uwagę na wygląd Dunego Jeża, który wygląda fantastycznie. A zrobić człowiek-jeża by nie raził jak hełm Ogara w pierwszym sezonie GOT, nie jest takie łatwe. 

Potworów zobaczyliśmy niewiele ale przynajmniej wiadomo, że nie wyglądają infantylnie. Jakości bym się nie czepiał bo do premiery jeszcze wiele miesięcy. 

Super, że Yennefer będzie postacią pierwszoplanową i że cała historia nie będzie się kręcić tylko między Geraltem i Ciri. Daje to też okazję do opowiedzenia czegoś nowego o czym Sapkowski tylko lekko wspomniał. 

A jeśli chodzi o klimat to wystarczy, że Wiedzmak wyjedzie z miasta i przejedzie przez biedną wioskę z chata i krytymi strzechą, babami skubiącymi kury a w tle zagra muzyka ze skrzyplami i będzie więcej klimatu słowiańskie niż w książkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2019 o 14:45, Ledley napisał:

W którym momencie jesteś? Ostatnie 3 sezony są najlepsze (od połowy 4 sezonu). Pojawia się wtedy m. in. Omar White, (moja ulubiona postać) który dodaje humoru którego wcześniej brakowało.

6 odcinek 2 sezonu. Nie wiem czy dam radę dalej :]

3 sezon "Domu z papieru" obejrzany z przyłożenia w piątek po pracy. Nawet w ubikacji nie byłem w trakcie :D  Była co prawda lekka przerwa na teaser "Wiedźmina", który jest średni, a żeby nie powiedzieć gorzej. Oby całość się obroniła.

I zadam pytanie: to naprawdę jest Yennefer?

wykop.pl-chupa-chups.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.