Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 9 głosy

Koszulki NBA - og czy fake? kupie/sprzedam, ciekawe aukcje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12411 odpowiedzi w tym temacie

#1 ghost41

ghost41

Starter

• Użytkownik
  • 678 postów

Napisano 01 grudzień 2009 - 20:54

Witam czy w Polsce są w ogole dostępne meczowe koszulki NBA ? oczywiście poza allegro, chodzi o sklepy z nowymi koszulkami. Biorąc pod uwagę polskie realia jaka wg was powinna być cena takiej koszulki żeby była w miare przystępna dla klienta ?

Użytkownik Borys edytował ten post 07 listopad 2013 - 19:40

Najlepszy sklep koszykarski

#2 badboys2

badboys2

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6543 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 12:09

ghost nie ma w polsce mozliwosci kupioenia w oficjalnym sklepie (adidasa) oficjalnych strojow. sa tam jakies pojedyncze buty z logiem nba czy klunow i tyle.
szukaj raczej na allegro. poza 2 sprzedawcami, ktorzy probuja wcisnac swingmany po 200zl sa sprzedawcy, gdzie mozna czasami znalezc cos tanio.

ale proponuje ebay. do 100-150zl mozesz sciagnac sobie autentyka wyszywanego. na allegro takich praktycznie nie ma.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
garsc historii:
w 1983 roku starter podpisal umowe z nba na wykonywanie shirtow, czapczek i innych pirdol. w 86 jako pierwszy wypuscil "linie mistrzowska" dla celtics i od tego czasu kazdy misrz po zdobyciu tytulu paradowal w mistrzowskich koszulkach, czapeczkach id.

do 1989 roku stroje w nba robil m.in. wilson, sand knit. w sprzedazy byly koszulki wyszywane badz wyklejane bez nazwisk zawodnikow

od 1989 umowe z nba podpisana miala firma champion, ktora wprowadzila wiele unowoczesnien do strojow (paski w srojach magic i hornets). champion produkowal repliki (naklejane) oraz wyszywane autentyki, choc ciezko okreslic kiedy zaczal produkowac wyszywane autntyki, prawdopodobnie jakos od 1994 roku. w europie sprzdawal reliki ale numery i napisy byly... farbowane.

w 97 roku niektore kluby zostaly przjete przez startera (m.in. cavs, knicks, hornets, timberwolves, rockets) i nike (lakers, bulls, spurs, pistons, celtics, raptors, blazers). kazda z tych firm produkowala w tym okresie autntyki i je sprzedawala w sklepach, takze pro cuty, repliki dla wszyskich robil jednak caly czas champion. mozna tez spotkac autentyki startera z tego sezonu, druzyn, ktorych nie mial starter, np. lakers.

w 99 starter mial klopoty finansowe, jego zespoly przjela puma, 4 lata puzniej sarter zostal wchloniey przez nike

w 2001 roku umowe z nba podpisuje reebok. przejmuje zespoly championa i pumy, zspoly nike'a przejmie dopiero w 2004 roku. wtedy to tez wprowadzone zostaja swingmany. umowa z reebokim miala trwac 10 lat, jednak adidas wchlonal reeboka i

w 2006 roku adidas podpisal nowa 11-letnia umowe z nba. dla nike to byl spory cios, gdy juz reebok przejmowal lige, w ostatnich latach nike wygralo kontrakt na nfl i mowi sie, ze zrobi wszystko by za 5 lat zdobyc nba.

to tyle, jezeli chodzi o historie. dlaczego jest ona tak wazna? ano dlatego, ze w zasadzie autentycznosc wiekszosc sprzedawanych jerseyow na ebayu/allegro jestesmy w stanie sprawdzic wlasnie na tej podstawie. np.
- nike nigdy w latach 90-tych nie robil swingmanow, czyli nike nigdy nie robil strojow orlando magic z paskami, ktore dzis mozna tak latwo kupic. takie swingmany magic z paskami sprzedaje adidas od 2-3 lat, natomiast w okolicach roku 2002-2004 mozna bylo kupic autentyki reeboka magic w paski. wszystko to w ramach HWC (harwood classic nights) czyli takich dni, w ktorych zespoly wystepuja w strojach retro.

aby wiedziec w jakich czasach dany zespol mial dane stroje, warto odwidzac http://www.sportslogos.net gdzie wikszosc zespolow solidnie ma opisane stroje.

pozniej sprobuje opisac metki koszulek i najczestrze bledy robione przez chinczykow.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sprawdzeni sprzdawcy:
fullmoonjerseys
http://www.ebay.com/... ... 6.c0.m1538
"If you throw an elbow into Ron Artest's chest, do you know who you're hitting?" thank u metta!

#3 falcao

falcao

All-Star

• Użytkownik
  • 2134 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 18:25

bb2 a jak z przesylka? koszty?

#4 Viruz

Viruz

Rookie

• Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 20:52

bb2 widze ze znasz sie na rzeczy :) siwngman w cenie 200zl to duzo ?? wejdz sobie na nbastore i zobacz jakie tam sa ceny..za 100-150zl to mozesz sobie kupic authentic`a ale domowej roboty ,wyszywanego przez jakies chinskie rączki..:) Prawdziwy authentic to cena 400zl w góre..Pozdrawiam
Go SIXERS !!! Go A.I !!!!!!

#5 Links

Links

Starter

• Użytkownik
  • 894 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 10:06

Na allegro te swingmany sa po 200-300 zł. Autentyki ponad 400. Troche drogo :|

Taniej to chyba tylko takie coś jak koszulka nba
http://allegro.pl/it... ... z_usa.html

Użytkownik Borys edytował ten post 31 styczeń 2013 - 00:27

Orlando Magic Sacramento Kings

#6 Kamil

Kamil

6th Man

• Użytkownik
  • 412 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 11:08

bb2 widze ze znasz sie na rzeczy :) siwngman w cenie 200zl to duzo ?? wejdz sobie na nbastore i zobacz jakie tam sa ceny..za 100-150zl to mozesz sobie kupic authentic`a ale domowej roboty ,wyszywanego przez jakies chinskie rączki..:) Prawdziwy authentic to cena 400zl w góre..Pozdrawiam

A Ty myślisz, że authentic'y to gdzie są szyte? Tak, tak... Też te chińskie małe rączki je wyszywają... ;-)

Poza tym cena z nbastore a cena za jaką można kupić w amerykańskich sklepach (gdzie jest masa promocji i wyprzedaży) to 2 różne światy (nie mówię już o cenie hurtowej, przy zakupie większej ilości)... ;-)

#7 falcao

falcao

All-Star

• Użytkownik
  • 2134 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 12:06

a ta koszulka Jamesa z IO za 400zl na allegro, to autentyk ?

#8 badboys2

badboys2

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6543 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 13:44

jezeli mowimy op tym jerseyu jamesa
http://allegro.pl/it... ... _2008.html
to tak jest to autentyk, wyszywany i oryginalny. choc o ile dobrze sie orientuje, to sa jeszcze jakies lepsze wersje z amerykanska rozmiarowka (40-60 zamiast s-4xl)
jersey jest orywinalny, dobrze wyszyty i pochodzi z dobrej fabryki zapewne w chinach.
ale cena jest smieszna, na ebayu moze by tyle wyciagnal ale w polsce malo kto da mu tyle za ten jersey.

kamil poruszyl kwestie szycia. i faktycznie tylko stroje meczowe sa szyte w usa.
reszta pochodzi glownie z chin. chinczycy podrabiaja w tej chwili zarowno autentyki jak i swingmany.
z reguly sa krzywo wyszyte, nieladnie wyszyte logo nba, niechlujnie naszyte numery i napisy. choc trzeba przyznac, ze czesc podrobek jest swietnie wyszyta a to dlatego, ze w chinach niektore fabryki podpisuja kontrakty z np. adidasem (nba) czy nike(jordan) przez jakis czas wytwarzaja im rzeczy po czym traca koncesje. niestety te same fabryki wypuszczaja wtedy na podstawie projektow swoje wersje. z tego co sie orientuje probowano to obejsc poprzez metki. chciano je naszywac w usa, zeby chonczycy nie mieli mozliwosci zrobienia takiej samej metki. czy to poszlo? nie wiem.

ceny faktycnie sa rozne. te z oficjalnego sklepu miazdza. za 180$ to mozna kupic np. koszulke, w ktorej gral maciek lampe w hornets a nie marnego authentica. na ebayu autentyki co ciekawsze mozna kupic juz od kilkunastu dolcow (np. odoma z clippers) a ceny tych wyjatkowych siega nawet 200-300$.

pozniej w hierarchii sa drozsze pro cuty, koszulki przeznaczone do meczow i koszulki uzywane przez zawodnikow...

generalnie polecam wydanie nawet tych 400-500 zl na jeden jersey w zyciu ale np. meczowy. jasne, ze to duzy wydatek i na 1 rzut oka wydaje sie gluupi. ale patrzac na jakosc wykonania swingmanow i to jak wygladaja autentyki(wciskane ludziom jako takie same, w ktorych graja zawodnicy!!) w porownaniu z meczowkami, to wole dorwac raz na rok porzadna meczowke niz 3-4 normalne jerseye.

i trzeba wziac tez pod uwage fakt, ze meczowki, jak i autentyki ciezko zajechac. wszystko jest wyszyte. nic ci sie nie spierze. wyjatkowosc jerseya a i za jakis czas jego wartosc wzrosnie.

zatem jezeli komus daje rade to inwestowac w oryginalne autentyki, mitchell&nessy badz meczowki.

jak patrze na repliki, swingmany i inne shity, ktore na rynku pierwotnym jak i wtornym cena duzo nie odbiegaja od autentykow, to mam ochote tego zakazac.
"If you throw an elbow into Ron Artest's chest, do you know who you're hitting?" thank u metta!

#9 Greg00

Greg00

Starter

• Użytkownik
  • 796 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 16:17

tak, ja szczerze się niestety nie dorobiłem meczówki, ale mam dwa autentyki i kilka innych koszulek. autentyki i choć są dobrej jakości, to odbiegają od meczówkę, akie widziałem u znajomych. a swingmany i repliki (replica) to festyn straszny, bo pierwsze są z siateczki i widać, że nie mają nic wspólnego z koszulką do grania, a drugie mają te koszmarne szerokie ramiączka. generalnie jeśli cena wynosi kilka dolców, to jest to najgorszy shit (jeszcze innego rodzaju niż autentyki, repliki i swingmany), gdzie nawet znaczek NBA nie jest wyszywany, ale tylko przyszyty na krawędziach, więc to najgorsza szmacianka

ktoś pytał o ceny dostawy do Polski - różnią się w zależności do sprzedawcy, z reguły od 10 do nawet 30 dolarów. do do cen samych koszulek, to tak jak mówili moi poprzednicy, ceny na nba.store nie powinny być żadnym odnośnikiem - oprócz wspomnianych wcześniej powodów niższej ceny (możliwość kupowania przez sprzedającego w promocjach (w lato koszulki Boozera były za pół ceny :wink: ) czy hurtowo), to często ktoś po prostu sprzedaje taniej, bo mu się znudziła a założył ją raz-dwa i jest w idealnym stanie)

aha i jedna taka rzecz, o której warto pamiętać przy koszulkach, to rozmiary - rozmiar L w Stanach, to najczęściej 48 obwodu w klatce (120 cm), czyli naprawdę duża (na polskie warunki myślę XXL) :wink: 52 czyli XL to już straszny worek. jeśli ktoś ma normalną budowę, powiedzmy 180cm/80kg to polecam 44 czyli M, które jednak i na mnie jest ok przy 192 cm/85kg więc nawet ta może być na kogoś za duża...

i tak jak mówi Badboys2 - ebay, ebay i jeszcze raz ebay - znajdziecie tam wszystko. rejestracja mega prosta, załóżcie konto w paypalu. ja już kupiłem z 15 rzeczy i nigdy nie było żadnych problemów, goście wysyłają stuff jak tylko zapłacicie. przy dużej wartości tylko powiedzcie, żeby sprzedawca nie naklejał na paczce ceny (wartość rzeczy+koszty wysyłki), bo potem na poczcie to widzą i może się zdarzyć, że naliczą cło - ja kiedyś coś kupiłem za jakieś 60 dolarów chyba i na poczcie przy odbiorze kazali mi zapłacić 90 zeta cła! szlag mnie wtedy trafił. ale potem już mądrzejszy doświadczeniem jak kupowałem jordany za 100 backsów, to gościu zgodnie z moją prośbą nie nakleił ceny (która w przeliczeniu na PLN wyszłaby z dostawą ponad 300 PLN) i mi nic nie naliczyli, pomimo że mogli się domyślać, że wartość butów jest wysoka

PS:

jezeli mowimy op tym jerseyu jamesa
http://allegro.pl/it...8203942_lebron_ ... _2008.html
to tak jest to autentyk, wyszywany i oryginalny.

tak, ta koszulka jest autentykiem - mam analogicznego Malone'a z IO z 1992 r i jestem zadowolony (choć nie za 4 tylko za 2 stówy udało się znaleźć na ebay :wink: ), tak że myślę, że warto brać nawet za 400 PLN (ma fajnie wyszywane litery i cyfry)
everyone is counting you out Jazz, as usual, so you do your thing, as usual.

#10 badboys2

badboys2

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6543 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 21:16

jezeli jednak ktos jest tak zboczony jak ja na punkcie autentycznosci i odwzorowania z oryginalnymi meczowymi koszulkami, to te koszulki z io'92 nie byly wyszywane (tak jak ten twoj jersey ignazz:P) tylko naklejane. robil je champion i to byly jeszcze te czasy kiedy zawodnicy nosili nie rozmiar wiekszy tylko ten sam rozmiar co maja:D

swoja droga wlasnie w tamtych czasach (mniej wiecej 92-93 rok) zespoly przeszly z naklejanych strojow na wyszywane m.in. bulls, dodali tez wtedy na nazwisku 1 kolor:P

co do cla, o tu smieszna sprawa bo wszysko zalezy od widzi mi sie celnikow. czasami dostawalem paczki, gdzie nei bylo wartosci na zew, oni otwierali, byl wydruk z aukcji i dupa:P i tak doplacilem spore pieniadze za jersey meczowy sashy:P

w usa jednak dzialaja firmy wysylkowe zajmujace sie wysylka do polski (amepol? czy jakos tak), dzieki ktorym macie 100%, ze nei zaplacicie cla chocbyscie 10 ipodow wysylali. problem polega na tym, ze amerykanie korzystaja tylko z poczty amerykanckiej i nei wszedzie jest ten "amepol" czy jakos tak....

#11 Greg00

Greg00

Starter

• Użytkownik
  • 796 postów

Napisano 05 grudzień 2009 - 00:11

ezeli jednak ktos jest tak zboczony jak ja na punkcie autentycznosci i odwzorowania z oryginalnymi meczowymi koszulkami, to te koszulki z io'92 nie byly wyszywane (tak jak ten twoj jersey ignazz:P) tylko naklejane. robil je champion i to byly jeszcze te czasy kiedy zawodnicy nosili nie rozmiar wiekszy tylko ten sam rozmiar co maja:D

tak, wiem, że grali wtedy w koszulkach Championa (też czasami się pojawiają na ebayu) ale co ciekawe ja mam nike'a na 100% oryginalną (nie wiem, może kupili prawa jako nowy sponsor USA Basketball?), która właśnie ma wyszywane wszystkie litery i generalnie jest bardzo elegancko zrobiona (tu jest identyczna Jordana http://cgi.ebay.com/...=item99ab1d32b2 i w alternatywnym kolorze Birda http://cgi.ebay.com/...=item35a53c461b)
everyone is counting you out Jazz, as usual, so you do your thing, as usual.

#12 badboys2

badboys2

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6543 postów

Napisano 05 grudzień 2009 - 04:30

greg, ja nie zamierzalem negowac auenycznosci wojej koszulki:) oczywiscie, ze jest og, bo z tej serii'92 mam rozgrzewkowy shooting shirt mj'a tez wyszywany:) cala seria jest naprawde fajna, ale wolalbym naklejane w tym wypadku.
chcialem ylko wskazac na niekonsekwencje firm:)
choc tu uklony dla michell&nessa, kory stara sie odwzorowywac jerseye w 100%. jak sonics'95 mieli naklejane, to takie sa tez ich koszulki. z innych jerseyow tylko raz firma szyjaca wowczas stroje danej druzynie nba, zdecydowala sie zrobic naklejane autentyki. tak bylo z jerseyem chicago bulls z serii 8423 tym retro. wiem bo sam mam ten jersey(pro cuta) i napis chicago jak i reszta sa... naklejane. wielu myslalo wowczas, ze to jakies podroby, bo jersey nei jest wyszywany:D choc posiadal oryginalne metki...

btw.wczoraj magic zagrali w strojach retro. caly napis orlando mieli wyszywany. w latach 90, napis orlando nie byl wyszywany:D byl tloczony w koszulce(tak jak w europejskich koszulkach ma o miejsce:D) a naszyta byla tylko gwiazda, nazwisko i numery:)

swoja droga ignazz rozejrzyj sie na ebayu, bo bardzo czeso widze meczowe rzeczy jazz. jest glownie jeden sprzedawca, ktory ma cieekawy asortymen. czasami wystawia spodenki malone'a(e z grorami po boku:D, swietne sa choc kiedys tych strojow nienawidzilem) za 40$ czy inne takie... w ogole apropos jazz to ten jersey
Dołączona grafika
jest na mojej liscie "must buy someday" za jerseyami kempa z sss'94, wilkinsa'92, reggiego millera'95 i magica wyjazdowego'88, i jeszcze kilku innych.......

#13 Fartman

Fartman

6th Man

• Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 05 grudzień 2009 - 11:52

swoja droga ignazz rozejrzyj sie na ebayu,

Niechialbym sie czepiac, ale chyba Ignazza nie bylo w tym temacie w ogole?

#14 badboys2

badboys2

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6543 postów

Napisano 05 grudzień 2009 - 18:48

oczywiscie chodzilo mi o grega:)
czesto ostanio z ignazzem dyskutowalem i to chyba stad ta pomylka:)

#15 Quester

Quester

All-Star

• Użytkownik
  • 1310 postów

Napisano 05 grudzień 2009 - 19:48

bb2, jak generalnie odróżnić meczówke od autentyka?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych