Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 9 głosy

Koszulki NBA - og czy fake? kupie/sprzedam, ciekawe aukcje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12470 odpowiedzi w tym temacie

#16 Greg00

Greg00

Starter

• Użytkownik
  • 796 postów

Napisano 05 grudzień 2009 - 20:30

nie jestem bb2 ale spróbuję odpowiedzieć :] generalnie jest to dobre pytanie, bo właściwie każdy może przecież napisać przy aukcji "game worn" i wywalić cenę kilkaset baksów.

imho jedyną zauważalną różnicą będzie metka z przodu na dole koszulki, gdzie na meczówkach najczęściej jest napisane coś w rodzaju "Designed exlusively for [nazwa drużyny]" i obok zawsze jest podany sezon, w jakim była używana
everyone is counting you out Jazz, as usual, so you do your thing, as usual.

Najlepszy sklep koszykarski

#17 badboys2

badboys2

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6581 postów

Napisano 05 grudzień 2009 - 22:50

juz wyjasniam
looknij na ten moj text
http://zawszepopierw... ... IBUTE.html
zacznijmy od metek
w zaleznosci od firmy (champion(lata 90),puma(koniec lat 90),nike(koniec lat 90 do 04), reebok(lata2003-2006) czy adidas(2006-dzis) metki meczowek wygladaja inaczej do tego meczowki nigdy nie maja metek na karku.
meczowki championa mialy z reguly 2 metki
Dołączona grafika
w koszulkach sklepowych nie bylo tej metki po lewej. i sklepowe jerseye nie mialy mozliwosci przedluzenia. z reguly rozmiary sa np 48(xl) +3 nie wiem do konca co oznacza plus 3. czy to sa 3 dodatkowe cale, czy 3 dodatkowe jakies dlugosci. generalnie gracze jak shaq mieli +6 a goscie jak rozgrywajacy z reguly +2, choc 3 lata temu, rozgrywajacy bardzo czesto mieli dluuuuuuuzsze jerseye. baaardzo dlugie, te z lat 90 w porownaniu z terazniejszymi to przepasc.

tak czy inaczej niektore jerseye meczowe spotykalem bez tej metki klubowej po lewej.
jerseye pumy sa bardzo rzadko spoykane, mialy je w 99 roku po lokaucie takie kluby jak m.in knicks, bucks, twolves, pacers czy kilka innych. na metce mojawialy sie doadtkowe male metki z sezonem i przedluzeniem

metki nike skladaly sie z 1 duzej metki, po 1 sronie znajdowala sie maja metka z logo klubu, po drugiej stronie metka z logo nba authentics, a na dole doszyta byla metka z doliczona dlugoscia koszulki. po wew. stronie koszulki zas byla metka z sezonem.
mniej wiecej tak to wygladalo
Dołączona grafika
po roku 2000 nike troche unowoczesnil te metki, wprowadzajac jedna dluuga
Dołączona grafika
nike robil stroje dla lakers,bulls,spurs,celtics,pistons,heat,raptors, mavericks, wiecej klubow nie mieli

od roku 2003 czy 2004 umowe zbiorowa z nba podpisal reebok i zespoly nie majace kontraktu(glownie wszystkie poza wyzej wymienionymi zwiazanymi z nike) dosaly stroje reeboka.
metki reeboka byly roozne.
wiekszosc wygladala tak
Dołączona grafika
Dołączona grafika
choc niektore byly troche ubozsze i te doszywane metki nie byly takie same we wszystkich kubach, niektore wszywaly akie papierowe, biale

adidas 3 lata temu przejal wszystkie kluby nba i od tej pory metki meczowe wygladaja tak
http://www.gameusedu...89&d=1246108787
dodatkowo czasami na meczowkach mozna zobaczyc jeszcze dodatkowe metki doszyte, z reguly wtedy gdy koszulka jest okazyjna, czyli china games, xmas games, st.paricks day games itd, doszywana jest akze czasami metka firmy mel gray, ktora ma podpisany kontrakt na autoryzacje rzeczy meczowych kilku klubow nba i wszystkich tych odswietnych. pozniej na nba.com te rzeczy sa sprzedawane na oficjalnych aukcjach a kasa idzie chyba do pana sterna kieszeni:D
Dołączona grafika

poza tym meczowki roznia sie materialem. o ile w latach 90 byly to glownie siateczkowane koszulki o tyle ostatnio sa to dri fiy i inne podobne materialy. do tego wyszycie bardzo sie rozni.
dla przykladu wyszycie meczowki i autentyka jerseya lakersow
Dołączona grafika
Dołączona grafika

no i jerseye meczowe sa naprawde idealnie wyszyte. rzeba przyznac jednak, ze nie wszystkie jerseye, sa tak wyszywane. w latach 90 napisy byly wyszywane tradycyjna metoda czyli na wieksza czesc numeru byla naszywana mniejsza czesc numeru, jak chocby w stojach bulls, ta praktyke stosowal nawet nike.

no i na koszulki meczowe numery, nazwa zespolu i nazwisko sa wyszywane recznie. tzn jezeli naszywany jest numer to naszywany jes numer tylko po zew obramowce numeru. na autentykach naszywana jest najpierw 1 czesc numeru, pozniej na to naszywana jest druga czesc. po wywroceniu koszulki na lewa strone w meczowkach widac ylko zarys numeru, a w autentykach widac wyszywanie zew, jak i wyszycie poszczegolnych wartsw numeru, czasami numery skladaja sie z 3-4 kolorow choc z reguly z 2.

o tyle w sumie.
dla porownania tak wyglada obecnie metka swingmana
Dołączona grafika
autentyka bardzo podobnie tylko rmiazmiar jest w 40-44-48-52 itd i nie ma metki "+lenghts"

swoja droga najlawiejszym sposobem na rozroznienie podrobki auentyka od oryginalu jest rozmiaroka. czesto spotykany jest rozmiar 50 czyli odpowiednik xl/xxl ktory nie jes w sprzedazy w oficjalnych sklepach.

w sumie tyle trzeba wiedziec.

generalnei polecam wejsc na ebaya, wpisac game worn jersey
http://sports-cards.... ... 86.c0.m282
i samemu poprzegladac. sa tez starsze jerseye rawlingsa, czy championa ktore sa naklejane (np. bulls czy pistons, czy sonics).

a i wielkosc jerseyow bardzo sie zmienila. te z lat 90 sa z reguly takie w sam raz na mnie (np jersey cebballosa czy mj'a ktore mam sa takie jakby byly na mnie uszyte:D ale juz jerseye z ostatnich lat np. kobego za duuze na mnie, o jerseyu bynuma nawet nie pisze bo ma ok 120 cm dlugosci. widac to dobrze na strojach bulls, gdy w 98 roku przeszli na nike, ich rozmiarowka sie bardzo zmienila. jersey mj'a czy rodmana, jes staystycznie 10 cm szerszy i 15cm dluzszy od tego championa z 97:)
"If you throw an elbow into Ron Artest's chest, do you know who you're hitting?" thank u metta!

#18 Greg00

Greg00

Starter

• Użytkownik
  • 796 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 13:08

i sklepowe jerseye nie mialy mozliwosci przedluzenia. z reguly rozmiary sa np 48(xl) +3 nie wiem do konca co oznacza plus 3. czy to sa 3 dodatkowe cale, czy 3 dodatkowe jakies dlugosci. generalnie gracze jak shaq mieli +6 a goscie jak rozgrywajacy z reguly +2

uzupełniając Twój profesjonalny wywód - to są cale i trzeba na to bardzo uważać, bo przez to niektóre koszulki w rozmiarze L (48) mogą sięgać prawie do kolan
everyone is counting you out Jazz, as usual, so you do your thing, as usual.

#19 falcao

falcao

All-Star

• Użytkownik
  • 2174 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 13:26

bb2 skad ty o tym wszystkim wiesz? :shock:

#20 Quester

Quester

All-Star

• Użytkownik
  • 1310 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 13:31

Hmm... Czyli poza meczowymi nie można znaleźć takich, które by wyglądały jak te oryginalne?

#21 badboys2

badboys2

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6581 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 15:37

qu3ster, to zalezy co rozumiemy pod pojeciem oryginalne.
oryginalne sa wszystkie zarowno repliki, swingmany, aytenyki czy pro cuty (czyli autenyki w rozmiarze zawodnika przedluzane o te cale + cosam)
jerseye "authentic" sa ok, ale nie sa 100% odzwierciedleniem koszulki meczowej jezeli oryginalnosc przyjmujemy za wierne odzwierciedlenie koszulki meczowej.

szoszon zycie mnie nauczylo:)
duzo aukcji na ebayu przegladalem, zapisywalem fotki, analizowalem, kupowalem. sa tez fora zajmujace sie tylko takimi rzeczami i musze powiedziec, ze moja wiedza jest porownywalna z ta ktora maja amerykanscy zbieracze, choc wciaz wiele moge sie od tych najlepszych uczyc. ostatnio np sie dowiedzialem, ze nie mam mozliwosci zweryfikowania w 100% czy jersey byl uzywany przez danego zawodnika poniewaz do zawodnika na mecz trafia polowa jerseyow wyprodukowanych przez klub. polowa jest w przygotowaniu, sa rezerwowe jerseye przygotowane, gdyby np. krew sie pojawila i czesto te jerseye sa pozniej sprzedawane jako uzywane, choc nie byly. reasumujac, jezeli gosc ci nie dal koszulki, tak jak to robil rodman czy jr smith zrobil w chicago, to nie masz pewnosci, ze w niej gral. co wiecej firmy wydajace certyfikat i to te naj naj czesto robia przekrety. tak bylo z jerseyem rozgrzewkowym jordana z unc z 82 roku, ktory poszedl za dziesiatki ysiecy dolarow a okazalo sie, ze wypruto nazwisko innego zawodnika i wszyto jordan, choc firma dajaca certyfikat nic nie zauwazyla.

zatem te meczowki stricte meczowki dziela sie jeszcza na uzywane i nieuzywane, te uzywane mozna tez kupic z certyfikatami takich firm jak may gray, M5 czy lou/lue lampson.

reasumujac np. koszulki kobego przez niego uzywanej kupic sie praktycznie nie da bez certyfikatu, chyba ze ktos udowodni, ze ma dojscie np. poprzez allena iversona (tak kupilem meczowke z sezonu mvp 07/08:D). te z certyfikaem chodza za duuze pieniadze bo nie ida na ebayach tylko na oficjalnych aukcjach, gdzie przyjezdzaja jakies krawaty i dla nich to jak piernac. mozna za to kupic przeznaczona do gry koszulke kobego, ale kosztuje i tak wieksze pieniadze niz niejedna meczowka.

tak czy siak, wole wydac duza kase na jerseye nawet przeznaczone tylko do meczu, zrobione w 100% ak jak e w ktorych graja, niz wydawac bez sensu pieniadze na spierajace sie swingmany, czy prawie takie jak meczowe autentyki. choc tutaj czasami robie wyjatki bo czasami tanio mozna wyrwac fajne autentyki (niebieski lakers, blekitny lakers, rero niebieski pacers artesta, czy zolty pacers artesta) ale to jeszcze zalezy od jerseya. im jersey bardziej skomplikowany, tym autentyk bardziej sie od niego rozni. np jersey pacers autentyk z paskami niewiele rozni sie od tej samej meczowki poza metkami i przedluzeniem jerseya. ale juz jersey lakers rozni sie w kroju (serek), czy wyszyciu napisow co pokazalem na przykladzie. z tych jerseyow autentyki radzilbym kupowac np. celtics, spurs, bulls, czyli nie w serek i proste sroje, choc dobrze zrobione sa tez alternatywne mavericks i rockets. generalnie nie polecam autentykow, tych ktore nike wprowadzil w 2000 roku (lakers, heat, raptors,mavs)

fajne jerseye hujowych zawodnikow czesto mozna kupic za mniej niz 100$ co po przeanalizowaniu sobie calego tego gowna wydaje sie naprawde fajnym rozwiazaniem.

ja obiecalem sobie, ze jako die hard fan kobego kupie jeszcze rzeci jersey kobego bialy wyjazdowy, przeznaczony do meczu. jestem juz z gosciem nawet ugadany tylko czekam na to jak uzbieram hajs. wedy bede mial koszulke na kazdy mecz:D koszulki z lat 90 kobasa napewno nie kupie bo mnie na to poprosu nie stac, tymbardziej, ze z kazdym jego tytulem cena bedzie wzrastala. poprawilem sobie za o humor dwoma mitchell&nessami jego z tamtego okresu.
pozniej kupie jeszcze m&n kempa z sss, stocka z jazz i millera z pacers i koncze cala moja zabawa. fajnie byloby jeszcze kiedys dorwac meczowki odoma,artesta czy gasola ale generalnie jak juz bede mial te 3 jerseye kobego (home,away, alternative) to koncze zabawe. moze inaczej. sprobuje skonczyc zabawe:)
"If you throw an elbow into Ron Artest's chest, do you know who you're hitting?" thank u metta!

#22 Viruz

Viruz

Rookie

• Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 16:33

Swingmana bym polecal raczej do noszenia czy grania..Moge zalatwic dla zainteresowanych :)
Go SIXERS !!! Go A.I !!!!!!

#23 falcao

falcao

All-Star

• Użytkownik
  • 2174 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 17:23

bb2 wrzucilbys jakies foty tych meczowek/meczowki, zobaczylbym jak to wyglada

#24 badboys2

badboys2

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6581 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 19:14

Dołączona grafika
tu sa te lakersow z m&n kobego retro
juro przy dziennym swietle sprobuje zrobic jakies fotki.
generalnie nie roznia sie te jerseye moje od tych
http://cgi.ebay.com/... ... 414a7c8280

http://cgi.ebay.com/... ... 4a9c279e27

po za tym te fotki, ktore mam a nie publikowalem nigdzie
metki z fisha
Dołączona grafika
ceballos
Dołączona grafika
Dołączona grafika
spodenki horace'a granta i shaqa
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
metka ze spodenek bulls
Dołączona grafika
bardzo zadko spotykany pro cut naklejany z serii 8403
Dołączona grafika
http://images28.foto...40abeb57d06.jpg

a ten jersey znacie?
http://images25.foto...1d8a666a10f.jpg
http://images23.foto...6d229a775f4.jpg
http://images26.foto...6c3f6690cec.jpg

#25 Fartman

Fartman

6th Man

• Użytkownik
  • 343 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 19:57

Jakby ktos wstawil swoje koszulki to tak dla zaspokojenia ciekawosci powiedzialbys ktora jest oryginalna a ktora nie :>?

#26 badboys2

badboys2

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6581 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 20:15

tak:)

#27 falcao

falcao

All-Star

• Użytkownik
  • 2174 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 21:39

za ile wychaczyles ta koszulke Jamesa? rozumiem, ze na ebayu ?

#28 badboys2

badboys2

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6581 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 22:04

motyw roku polega na tym, ze ceballosa i tego jamesa wychaczylem na allegro.
i to za male pieniadze jedna i druga. nie bede zdradzal ile dokladnie zaplacilem, bo to tajemnica handlowa:) ale to byly naprawde bardzo male kwoty. na allegro nawet swingmany chodza po wyzszych cenach.
ale tak to jest, gdy sprzedawca nie wie co sprzedaje...

#29 Kosi

Kosi

Starter

• Użytkownik
  • 1000 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 22:06

czemu ten LeBron taki pognieciony? :mrgreen:

a tak btw. używasz tych koszulek do grania/chodzenia, czy tak sobie tylko wiszą?

Pete Maravich -> Jason Williams -> Sergio Rodriguez -> Nick Calathes
Jason Kidd. Brent Barry.

http://www.plkstats.pl/
http://www.collegehoops.pl/

#30 badboys2

badboys2

Hall of Fame

• Użytkownik
  • 6581 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 22:14

looknijcie na to
http://cgi.ebay.com/... ... 45ead07ebf
:D
kosi roznie. obecnie lbj, m&n lj'a z hornets, jakies tam jeszcze autentyki czy spodenki bulls mam na "wypozyczeniu".
kilku moich ziomkow na co dzien grajacych w klubach czasami pozycza ode mnie jerseye na jakis czas, oczywiscie z pewnymi zastrzezeniami, czego robic w nich nie moga:) meczowki kobego zakladam jak ogladam mecze lakersow:) np finaly. ostatnio podczas meczu z heat zalozylem jersey na 3.2 bo czulem ze kobas potrzebuje wsparcia:D

czasami gdziestam w tym chodze w wakacja, czy podczas me w polsce ale powiem szczerze, ze za duzo tego mam, zeby wiekszosc poprostu nie wisiala w szafie. no i ciezko chodzic w jerseyu, ktory jest ci do kolan (np. bynuma czy fioletowy kobego). meczowek na treningi czy streeballe nie zaloze, bo niektore maja autografy, a niektorych poprostu szkoda. od tego sa autentyki:)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych