Skocz do zawartości

Reguły gry - interpretacja (i nadinterpretacja ;))


Maslon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już mamy forum do wymiany zdań, to można założyć temat dotyczący reguł, ich interpretacji i ewentualnych zmian. Do tej pory dość średnio wyglądała komunikacja między komiszami w tym temacie i nieraz można było usłyszeć różne opinie w zależności od pytanego komisza.

 

Na start sprawa zmian, które wprowadziliśmy w poprzednim off-seasonie, z krótkim komentarzem - dajcie znać, czy tak samo to widzicie.

 

Zmiany wchodzące w życie od sezonu 2013/2014

Od tego sezonu MLE oraz LLE beda trejdowalne, przy czym osoba przejmujaca ta umowe traci mozliwosc przedluzenia jej za rok korzystajac z birdow MLE działa, trzeba pamiętać o tym, że traci możliwość przedłużenia *MLE (albo usunąć ten fragment, bo niby czemu ma tracić?)

Wymiana gracza moze odbyc sie rowniez wylacznie za zcutowane pieniadze z aktualnego sezonu działa

Od tego FA maksymalna dlugosc umow wynosi 5 lat, dla umow birdowych 6 lat jw.

Wczesny birdy dla graczy z dwuletnim stazem. Druzyna ma mozliwosc zachowania sobie wczesnych birdow i podpisac z graczem w nastepne FA umowe, ktora moze maksymalnie opiewac na: 4,5mln, 10% oraz 5 lat nowość na fa, trzeba o tym pamiętać w tym roku. Technicznie robimy to tak, że jak ktoś zgłosi chęć takiej umowy dla zawodnika, to w edit league zmienimy mu bird years na 3, żeby można było wklepać bid. Powinno zadziałać. ;]

Mozliwosc przedluzenia umowy po 3 latach umowy rookie. Wysokosc umowy to max nie birdowy, 4 rok umowy rookie zostaje skasowany. Jezeli ktos nie skorzysta, nie bedzie mogl skorzystac z mozliwej propozycji graczy po zakonczeniu umowy i gracz trafi na fa z mozliwoscia zachowaniu sobie prawa birda przez druzyne, w ktorej gral.dalej mi się to nie podoba, ale to nawiasem mówiąc. Ważniejsze: dotyczy zawodników od draftu 2013/14 (poprzedniego) włącznie.

Po 2 latach umowy rookie druzyna ma prawo zcutowac gracza z ostatnich dwoch lat. Do salary wliczy jej sie tylko polowa nalezacego sie Salary. Gracz tez nie moze zostac podpisany w czasie pozostania na liscie plac (cut) druzynyjw. dotyczy zawodników od draftu 2013/14 (poprzedniego) włącznie

Salary Cap na sezon 2013-2014 pozostaje bez zmian i wynosi 51.500.000 $, luxury rowniez pozostanie na poziomie i bedzie wynosic 22.500.000 $ ja bym zostawił bez zmian ponownie

Gracz podpisany na FA lub sciagniety z listy Free Agents nie moze zostac zcutowany w ciagu 30 dni w grze od momentu podpisania umowy chyba działa, nie zwracałem na to uwagi szczerze mowiac ;]

Od nastepnego sezonu bedzie dodatkowo mozliwosc rezygnacji z picku. Mozliwe to bedzie jedynie przed zakonczeniem PO oraz przed oficjalnym ukazaniem sie listy csv z rookasamitrzeba o tym ludziom przypomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystko wygląda git. Zaproponowałbym tylko 1 zmianę -> żeby odbiorca kontraktu MLE nie tracił praw MLE*

Da to kilka nowych możliwości transferów, a przede wszystkim będzie wyglądało logicznie, a zawodnicy z MLE będą czymś więcej niż tylko spadającym kontraktem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwosc przedluzenia umowy po 3 latach umowy rookie. Wysokosc umowy to max nie birdowy, 4 rok umowy rookie zostaje skasowany. Jezeli ktos nie skorzysta, nie bedzie mogl skorzystac z mozliwej propozycji graczy po zakonczeniu umowy i gracz trafi na fa z mozliwoscia zachowaniu sobie prawa birda przez druzyne, w ktorej gral.dalej mi się to nie podoba, ale to nawiasem mówiąc. Ważniejsze: dotyczy zawodników od draftu 2013/14 (poprzedniego) włącznie.

a co robimy z tym?

ja to widzę trochę dwojako... tzn z 1 strony plus, bo powinno nam to dać więcej zawodników na FA, ale z drugiej minus, bo jest to strasznie sztuczny przepis, który w NBA nie funkcjonuje... co Wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ze dopiero teraz, ale nie mam ostatnio za wiele czasu ...

Dla mnie wszystko wygląda git. Zaproponowałbym tylko 1 zmianę -> żeby odbiorca kontraktu MLE nie tracił praw MLE*

w tym wzgledzie jest mi to obojetne. rownie dobrze moga przedluzac takie kontrakty, albo tracic prawa do przedluzania. na pewno w tym pierwszym przypadku, podpisywanie MLB bedzie mialo jakias wieksza wartosc. aczkolwiek jesli chcemy aby bylo wiecej graczy na FA, to powinien miec zastosowanie drugi przypadek.

 

Mozliwosc przedluzenia umowy po 3 latach umowy rookie. Wysokosc umowy to max nie birdowy, 4 rok umowy rookie zostaje skasowany. Jezeli ktos nie skorzysta, nie bedzie mogl skorzystac z mozliwej propozycji graczy po zakonczeniu umowy i gracz trafi na fa z mozliwoscia zachowaniu sobie prawa birda przez druzyne, w ktorej gral.dalej mi się to nie podoba, ale to nawiasem mówiąc. Ważniejsze: dotyczy zawodników od draftu 2013/14 (poprzedniego) włącznie.

zalozenie bylo bardzo proste ... mam zwiekszyc liczbe zawodnikow na fa, tak? wiec dzieki temu bedzie ich wiecej. gdyz tylko mega wypasy w postaci Beasleyow, Bynumow, Roseow dostana maxy po 3 latach. poza tym zgodzicie sie ze mna, ze w miare szybko powinni oni odpowiednio kosztowac. oczywiscie ich wlasciciele moga poczekac do konca draftu rookie danego zawodnika, jednak ryzykuja pozniej podpisaniem go za maxa birdowskiego. choc nie zawsze, moze uda sie i wtedy podpisac go nawet za mniejsza cene niz zwykly max. wiec bedzie na pewno ciekawiej. poza tym, tutaj chodzi o to, aby nie bylo tak jak teraz miales maslon z Gallinarim. koles jest niezlym strzelcem, a podpisales go za marne grosze. a zgodzisz sie ze na, ze powinien kosztowac przynajmniej dwa razy wiecej. no i gdyby trafil na FA to na pewno za tyle bys go nie podpisal. pamietajcie, tutaj chodzi o to, aby podpobnej klasy zawodnicy kosztowali podobnie w calej lidze. a nie, ze jeden moze miec gallinariego za kilka mln, a ktos inny podobnego zawodnika za np. 6 mln wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BELINELLI, nie jakiś Gallinari :P

 

Oczywiście że śmieszną ofertę złożył, liczyłem się z siedmioma zerami. I nawet nie ma dla mnie większego znaczenia że policzył sobie tak mało, bo miałem przygotowane salary pod maxa, a z wolnymi kilkoma bańkami pod luxem raczej i tak nic nie zrobię. Ale tak już ogólnie: tacy zawodnicy przeważnie są w słabszych ekipach, czy ekipach po rebuildzie i dla mnie jeden rok ulgi finansowej więcej dla nich jest istotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę to nie fair, chociaż doskonale rozumiem pobudki i plusy jakie z tego wynikną (raczej nie ma o czym dyskutować) ale też trochę nie fair, bo rok kontraktu jest w plecy....

 

więc może kompromis?

 

przedłużyć swoich rookasów można po 4tym sezoni, czyli standardowo, ale albo za max (niebirdowy nadal) albo idą na FA. Może tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam, ze jesli mamy debatowc nad zmianami, itp. to powinnismy to robic w pelnym gronie komisarskim. a z tego co widze,to popeye nadal nie ma dostepu do dziekanatu. raz juz zadalem takie pytanie, ale nie uzyskalem odpowiedzi. wiec zapytam ponownie, dlaczego pop nie ma tutaj juz dostepu?

 

trochę to nie fair, chociaż doskonale rozumiem pobudki i plusy jakie z tego wynikną (raczej nie ma o czym dyskutować) ale też trochę nie fair, bo rok kontraktu jest w plecy....

no ale na tym to polega, aby zawodnicy ktorzy zasluguja na solidna place, dostali ja jak najszybciej. aby posiadacze takich graczy, musieli glowkowac nad salary i luxuary. a nie tak jak wczesniej mial GM Raprots, na rookie kontrakcie Bynuma, Beasleya, Westbrooka i do tego sporo kasy aby podpisac jeszcze kilku naprawde wysokiej klasy zawodnikow. a wszyscy ci, co maja slabszych graczy w plecy nie beda, gdyz beda mieli przewage na FA majac do zawodnikow prawa birdowskie. straca jedynie tacy jak Maslon z tym wlochem, jak koles zaproponuje marne grosze ;). no ale przeciez dazymy do tego, aby place byly bardziej zbilansowane dla odpowiedniej klasy zawodnikow, czyz nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to ja byłem święcie przekonany, że Popey zrezygnował, a za niego Maslon wciągnął właśnie Ciebie. Skoro jego rola była żadna to uznałem, że mod przyda się Tobie, niż ma tam figurować Pop. Druga sprawa, że gracze też myśleli, że zrezygnował, przynajmniej ci, którzy do mnie pisali.

 

co do reguły to masz rację, że biedniejszym w talent trzeba pomagać, ale to jest strasznie nienaturalne... dużo bardziej naturalnym jest pomysł Xamela. Uwaga którą zwróciłeś w tamtym temacie jest słuszna, ale da się ją obejść. Wystarczy, że ostatni rok kontraktu - ten dostępny tylko dla właściciela praw birda do zawodnika - nie mógłby być team option. Jeśli chcesz dać team option to musisz dać kontrakt o max długości jaką może dać inny GM, aktualnie byłoby to 5 lat, kiedyś 6. Minimalna długość kontraktu to byłyby 3 lata imo, ew. 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to ja byłem święcie przekonany, że Popey zrezygnował, a za niego Maslon wciągnął właśnie Ciebie. Skoro jego rola była żadna to uznałem, że mod przyda się Tobie, niż ma tam figurować Pop. Druga sprawa, że gracze też myśleli, że zrezygnował, przynajmniej ci, którzy do mnie pisali.

z tego co wiem to pop nie moze simowac, aczkolwiek komisarzem jest nadal i nigdzie nie widzialem informacji, ze rezygnuje. podobnie jak i Ty, jest komiszem ale nie simujacym ;). ja wstapilem do tego grona, aby pomoc w simowaniu Maslonowi (ale nie na miejsce popa). czyli mozna powiedziec, ze mamy tutaj jakis podzial rol, kazdy za cos odpowiada. Ty za serwer i strone, Maslon i ja za simowanie, a Pop za przygotowanie draftu. dlatego warto aby mial dostep do dziekanatu i wiedzial o czym debatujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. nie wiem na prawdę jak wyglądała sytuacja z popem czy może czy nie może simować i z jakiego powodu.

Ja nie mogłem i to nie z własnej winy. Starego kompa, z xp oddałem matce a sam siedzę wyłącznie na viście. Nie mam pojęcia czemu crack nie działa u mnie (bo u STro na viście już bangla), ale nie działa i jestem udupiony. Na szczęście tylko do czasu, bo do końca marca będę miał na chacie kompa z xp i będę mógł simować. Także to była wyłącznie czasowa niedyspozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Popem jest taki, że nie odpisuje na moje pytania i od paru tygodni nie dał mi znać czy chce dalej simować. A komisze simują, a nie robią wyłącznie draft. W ostatnim sezonie wszystko się posypało, bo z czwórki komiszów zostałem nagle sam, ale nie róbmy z tego standardu, bo to była do dupy sytuacja. Pop miał podobno jakieś inne rzeczy na głowie, ale nie ruszył palcem, żeby znaleźć jakieś zastępstwo, powiedzieć kiedy wraca i czy w ogóle wraca.

 

Z innej beczki: przydałoby się ustalić jakąś zasadę, że zmiany w regułach mogą być wetowane/wprowadzane przez jakąś liczbę GMów. Np. 2/3 ligi (za dużo? chociaż jeśli będzie więcej aktywnych, to może da radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietras, nadal nie rozumiem dlaczego poprostu nie napisales do mnie. Chyba kontakt masz?

 

Maslon, od 3 tygodnii w momencie jak zaczelismy PO a ja stworzylem plik draftowski bylem dostepny na forum, gg i gadalismy razem. Nie rozumiem tej samowolki w tej kwestii. Ale nic, odpowiedzi na to nie dostane.

 

Simowac moge, poprostu troche mi sie posypalo w pracy i zyciu prywatnych i musialem zajac sie wazniejszymi sprawami.

 

Powoli wszystko wrocili do normy. Ja sie narzucac nie bede, chcecie byc we trojke nie mam problemu.

 

Uwazam, ze za moja inicjatywa wprowadzilem sporo do simki co wyrownalo poziom. I mozemy jeszcze sporo w tej kwestii zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.