Skocz do zawartości

Reguły gry - interpretacja (i nadinterpretacja ;))


Maslon

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego rozmawiam na forum z Xamem na temat zmiany, ktora proponowalem rok temu. Rezygnacja z przedluzen proponowanych przez kompa przed draftem. Prosze o wypowiedz. Plusy sa chyba widoczne na rece. Wszyscy trafia na FA, birdy zachowane daja dalej mozliwosc przewagi. Ale FA o niebo ciekawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maslon, od 3 tygodnii w momencie jak zaczelismy PO a ja stworzylem plik draftowski bylem dostepny na forum, gg i gadalismy razem. Nie rozumiem tej samowolki w tej kwestii. Ale nic, odpowiedzi na to nie dostane.

Pop, kiedy gadaliśmy? Raz poprosiłeś mnie o hasło do ftp, potem o sejwa, a na moje pytanie czy chcesz simować nic nie odpisałeś. Nawet nie mówiłeś mi że draft zamierzasz zrobić.

 

Jeśli chodzi o zmiany:

- brak możliwości przedłużenie podczas PO jest ciekawy. Jestem za.

- Team Option - podoba mi się i nie widzę czemu miałoby być to zbyt skomplikowane. Może dodajmy do tego ograniczenie, że mogą skorzystać wyłącznie teamy, które nie weszły do PO? Czyli pomagamy druzynom w przebudowie, a mocarze nie zyskują. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maslon, od 3 tygodnii w momencie jak zaczelismy PO a ja stworzylem plik draftowski bylem dostepny na forum, gg i gadalismy razem. Nie rozumiem tej samowolki w tej kwestii. Ale nic, odpowiedzi na to nie dostane.

Pop, kiedy gadaliśmy? Raz poprosiłeś mnie o hasło do ftp, potem o sejwa, a na moje pytanie czy chcesz simować nic nie odpisałeś. Nawet nie mówiłeś mi że draft zamierzasz zrobić.

 

Jeśli chodzi o zmiany:

- brak możliwości przedłużenie podczas PO jest ciekawy. Jestem za.

- Team Option - podoba mi się i nie widzę czemu miałoby być to zbyt skomplikowane. Może dodajmy do tego ograniczenie, że mogą skorzystać wyłącznie teamy, które nie weszły do PO? Czyli pomagamy druzynom w przebudowie, a mocarze nie zyskują. Co wy na to?

Problem w tym, ze nie wiem kiedy o to pytales. Ja takiej informacji nie dostalem. GG? Cos widocznie ostatnia szwankuje. Dobra, mi sie juz nie chce o tym gadac, a Pietras i tak buzi nie otworzy.

 

Czyli w opcji brak przedluzenia w trakcie PO mamy 2:0. Geddo, Pietras? Moze udalo by sie jeszcze wprowadzic w tym sezonie?

 

Team Option - o ile pietras jest w stanie napisac jakas platforme, ktora nam umozliwi sprawdzanie tego mysle ze pomysl jest ok. Ale ograniczanie sie do druzyn gorszysz czy lepszych wydaje mi sie chybione. Podzial na dwie klasy? Jestemy przeciwny. Albo wszyscy albo nikt.

 

Pomysl napewno nie nowy, ale moze warto go poruszyc. Czy trudno by bylo zrobic trade checkera na stronie simby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie zdecydowanie za wcześnie, zawsze zmiany wprowadzamy z wyprzedzeniem. A Team Option dla słabszych wydaje mi się logiczne: ma służyć przy przebudowie, a nie kasowaniu ostatniego roku gigantycznego kontraktu u potentatów. Bez ograniczeń TO wydaje mi się zbytnim ułatwieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpisałem ci na PW, bo nie miałem co ci odpisać. Nie olałem jej tylko zagadałem do Maslona, żeby wyjaśnić sprawę czy jesteś komisarzem czy nie, bo dla mnie jasne było, że nie jesteś. Najpierw wykłócałeś się o ilość simek kiedy sam ciągnąłem simki wewnątrz tygodnia, ale kiedy mi odpadł komp i miałeś simek do woli to zrezygnowałeś. Dla mnie sprawa była prosta. Słowa na ten temat nie powiedziałeś, a teraz nagle sobie przypomniałeś, że jesteś komisarzem... i żeby nie było, nie jest to wyłącznie moje zdanie, bo gracze myśleli tak samo.

 

Do tego rozmawiam na forum z Xamem na temat zmiany, ktora proponowalem rok temu. Rezygnacja z przedluzen proponowanych przez kompa przed draftem. Prosze o wypowiedz. Plusy sa chyba widoczne na rece. Wszyscy trafia na FA, birdy zachowane daja dalej mozliwosc przewagi. Ale FA o niebo ciekawsze.

mi się to średnio podoba, sprawa do dyskusji, ale jeśli od tego sezonu to trzeba byłoby wprowadzić to jak najszybciej.

także jeśli ma być to najlepiej już teraz, bo w końcu ludzi się specjalnie czyścili pod FA...

 

Team Option - o ile pietras jest w stanie napisac jakas platforme, ktora nam umozliwi sprawdzanie tego mysle ze pomysl jest ok. Ale ograniczanie sie do druzyn gorszysz czy lepszych wydaje mi sie chybione. Podzial na dwie klasy? Jestemy przeciwny. Albo wszyscy albo nikt.

tu za bardzo nie ma co dorabiać... temat na forum powinien wystarczyć. W czasie POs wrzucałoby się temat "kto chce wykorzystać swoją TO, a kto nie" i tyle, raczej niewiele zabawy.

podział na 2 klasy dla mnie odpada.

Sama idea mi się podoba. Zastrzeżenie jakie proponuję wprowadzić to:

- minimum 4letni kontrakt (tak, żeby trwał min 3 lata + TO)

- max 5 letni, tzn że ostatni, dodatkowy, birdowski rok nie mógłby być TO.

 

Daje nam to 4 i 5letnie kontrakty wyłącznie. Nie widzę żadnych przeciwwskazań...

 

Pomysl napewno nie nowy, ale moze warto go poruszyc. Czy trudno by bylo zrobic trade checkera na stronie simby?

jedyny problem mógłby być przy dołączeniu scutowanych graczy i picków. Musiałbym czytać aktualny html rosteru drużyny i kasę jaką mają scutowaną i picki jakie mają. Picki po to, że od razu podpiął bym to pod proponowanie wymiany na stronie.

 

PS.

Dobra, mi sie juz nie chce o tym gadac, a Pietras i tak buzi nie otworzy.

nie jestem non stop, nie mogłem wczoraj tu odpisać... Sam pisałeś, że nie masz czasu pisać na jakichś forach, więc powinieneś to rozumieć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w opcji brak przedluzenia w trakcie PO mamy 2:0. Geddo, Pietras? Moze udalo by sie jeszcze wprowadzic w tym sezonie?

mi sie generalnie ten pomysl srednio podoba, bo teraz prawa birdowskie traca sporo na wartosci. tak to zawsze byla mozliwosc, ze taniej uda sie kolesia podpisac. no i nie chodzi mi tutaj o np. Galinariego, lecz o gwiazdy. dla przykladu moj Mayo, jak zaproponowal maxa z 10% podwyzki to wiedzialem, ze zyskam podpisujac go juz teraz. a nie na FA gdzie na bank musialbym mu dac 12% podwyzki. ja bym tutaj rozgraniczyly i dal mozliwosc podpisania GM'om podczas PO zawodnikow, ktorzy chca podpisac maxy. a cala reszta na FA. tak aby prawa birdowskie za wiele nie stracily na tym przepisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robimy z Magic? Ponad 78 mln kontraktów z 10 zawodników w tej chwili. Zejście trejdami bardzo trudne będzie, bo musi się kasa zgadzać. Jakaś ulga ze względu na wymianę GMa? Że musi zejść do końca kolejnego sezonu i w razie wymian, ma obniżać salary? A jeśli nie ma ulgi, to jaką karę mu dajemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie można mu dać 1 sezon na zejście poniżej luxury (czyli do końca następnych finałów) z tym, że nie może robić trade'ów gdzie przyjmuje więcej niż oddaje...

 

co z podpisywaniem własnych birdów?

jeśli mamy to wprowadzać to teraz, albo niech zostanie zapomniane na wieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie można mu dać 1 sezon na zejście poniżej luxury (czyli do końca następnych finałów) z tym, że nie może robić trade'ów gdzie przyjmuje więcej niż oddaje...

 

co z podpisywaniem własnych birdów?

jeśli mamy to wprowadzać to teraz, albo niech zostanie zapomniane na wieki...

Uwazam, ze pomysl zeby dac mu do konca sezonu czas na zejscie jest fajne. Przy czym dalbym mu mozliwosc wycofania sie z tym dwoch trejdow, ktore zrobil.

 

Co do podpisywaniem birdow. Tak naprawde Maslon i ja, jestesmy na tak. Sprawa lezy po stronie geddo i pietrasa. wam sie srednio podoba. wiec moze jakos go dopasowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się średnio podoba bo mam zawodników do podpisania :P

hehe, a poważnie ingeruje to trochę w kluby, birdy tracą na wartości, ale wyrównuje szanse i jeśli mam być obiektywny to jest to dobry ruch, chociaż mocno inwazyjny. Z tym, że jeśli mam to poprzeć to od razu, od teraz, bo jak patrzę co zrobił z Nuggets Krzemyk to byłoby nie fair wobec niego i innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się średnio podoba bo mam zawodników do podpisania :P

hehe, a poważnie ingeruje to trochę w kluby, birdy tracą na wartości, ale wyrównuje szanse i jeśli mam być obiektywny to jest to dobry ruch, chociaż mocno inwazyjny. Z tym, że jeśli mam to poprzeć to od razu, od teraz, bo jak patrzę co zrobił z Nuggets Krzemyk to byłoby nie fair wobec niego i innych...

pietras, wiec mamy 3:0 a Geddo sie srednio podoba, ale nie powiedzial nie. wiec w czym problem? dla mnie zmiana klepnieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, w takim razie jeśli Maslon wypowiedział się jednoznacznie to można działać.

 

Jednocześnie wprowadziłbym jednak Team Option z zastrzeżeniem że jets tlyko dla umów o długości 4 i 5 lat.

 

Dodatkowy plus będzie taki, że ludzie zaczną dawać nie 6 tylko 5 letnie umowy żeby mieć TO.

Z organizacją tego nie będzie problemu.

co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, w takim razie jeśli Maslon wypowiedział się jednoznacznie to można działać.

 

Jednocześnie wprowadziłbym jednak Team Option z zastrzeżeniem że jets tlyko dla umów o długości 4 i 5 lat.

 

Dodatkowy plus będzie taki, że ludzie zaczną dawać nie 6 tylko 5 letnie umowy żeby mieć TO.

Z organizacją tego nie będzie problemu.

co myślicie?

A nie lepiej ustalic, ze poprostu umowa najdluzsza w momencie podpisu (5 lat dla normal, 6 lat dla bird) bedzie z Team Option?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie niby się zgodziłeś, była mowa o odpaleniu tego right here, right now, ale jakoś mi nie pasowało, że się zgodzisz na to z tym swoim galinarim :wink:

 

w takim razie rozumiem, że odpada?

 

a co robimy z Team Options?

ktoś ma coś przeciwko?

kto jest za?

działa wstecz czy wyłącznie w przód?

ograniczenie długości kontraktu (TO tylko dla umów 4 i 5 lat)?

jakieś inne ograniczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem że natychmiast?

W tym sezonie zdecydowanie za wcześnie, zawsze zmiany wprowadzamy z wyprzedzeniem.

Nie wiem jak można to zinterpretować źle :P

I nie ze względu na Włocha, bo dla niego przygotowałem miejsce w luxie już dawno temu, ale ze względu na to, że nie zmieniamy zasad w ciągu trwania jakiejś części sezonu.

 

Team Options:

- za

- wstecz i w przód

- ograniczenia długości kontraktu: czemu nie 3 letnie i krócej? Ewentualnie można restrykcyjnie zakaz TO dla wszystkich kontraktów birdowych (bez względu na długość), przy czym to raczej do zawartych w przyszłości.

 

I jeszcze chciałbym ustalić regułę wetowania naszych decyzji przez resztę GMów - np. jeśli ponad połowa z pozostałych uczestników gry nie akceptuje jakiejś zmiany, to nie wprowadzamy jej. Pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.