Skocz do zawartości

FA


GeDDo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, caly czas pojawiaja sie pewne niescislosci/niedociagniecia odnosnie ogolnie panujacych zasad wybierania zawodnikow na FA. wypadaloby to uscislic w naszym gronie. pierwsza sprawa, to wystartowanie FA jak jeszcze trwaly zastrzegania birdow. przepraszam, ale tak byc nie moze. nigdy nie bylo tak, ze podczas pierwszego etapu fa, mozna bylo sobie jeszcze zastrzegac zawodnikow. no i teraz prosze mi powiedziec dlaczego niby maja liczyc sie birdy hyniu i gimmiego?

 

Maximum - maksymalny czas trwania 5 (lub 6 jeśli klub posiada prawa birda do zawodnika); maksymalna roczna podwyżka 10% (lub 12.5 klub posiada prawa birda do zawodnika); maksymalna kwota za pierwszy rok: $12 875 000 (od 0 do 6 lat stażu w lidze), $13 950 000 (7-9 lat), 16 275 000$ (10 i więcej)

kolejna niescislosc, to maksymalne kontrakty. nie chodzi mi tutaj o zawodnikow rookie, lecz o zawodnikow z wiekszym stazem. rok temu sam dalem Melo 18 mln! a teraz widze, ze maksymalnie moglem jemu dac nieco ponad 16 mln! Artest podobnie dostal ponad limit. a zasady te byly kopiowane z poprzednich lat przeciez. wiec trzeba tego wszystkiego dokladnie pilnowac. bo raz jest tak, a za rok te same zasady i jest inaczej. nie wiem co jeszcze wyjdzie, ale apeluje abysmy starali sie wszyscy szybko reagowac na ewentualne niedociagniecia i tutaj ustatalali wspolne stanowisko.

 

inna kwestia, to co bedziemy robic z postami ktore pojawia sie np. pod koniec zamkniecia fa i nie beda spelnialy warunkow jakie okreslilismy (np. brak archiwum poprzednich skladanych propozycji)? normalnie sa tak samo wazne, czy wrecz odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zastrzeganie birdów, to zaspaliśmy i zwyczajnie nie chcieliśmy opóźniać i tak długo przeciągającego się offsezonu... wg nikt na tym nie ucierpiał, że ktoś tam zastrzegł sobie kogoś już w czasie pierwszych dni FA...

 

a co do max kontraktu to taką regułkę dostałem od Maslona, który ją dostał od Cichego i bazuje na regułach NBA. Jeśli mówisz, że coś nie gra to zerknę do gry ile może max dostać na pierwszy rok zawodnik ze stażem 9 i 10 letnim i wprowadzę poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zastrzeganie birdów, to zaspaliśmy i zwyczajnie nie chcieliśmy opóźniać i tak długo przeciągającego się offsezonu... wg nikt na tym nie ucierpiał, że ktoś tam zastrzegł sobie kogoś już w czasie pierwszych dni FA...

 

a co do max kontraktu to taką regułkę dostałem od Maslona, który ją dostał od Cichego i bazuje na regułach NBA. Jeśli mówisz, że coś nie gra to zerknę do gry ile może max dostać na pierwszy rok zawodnik ze stażem 9 i 10 letnim i wprowadzę poprawki.

Nigdy, przenigdy nie rozpoczelismy FA przed zakonczeniem birdow. I nie ma tutaj zasady "nic nikomu sie nie stalo" tylko poprostu byly rulesy, ktore obowiazywaly lata. Nagle zostaja one traktowane z przymrozeniem oka. Ja uwazam, ze zostal popelniony blad! I wszystko co zostalo wpisane po rozpoczeciu FA nie powinno byc brane pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę zaspaliście z tym zwracaniem uwagi. Trzeba było mówić o tym kiedy był na to czas, tzn jak widzieliście, że zastrzegać birdy można do końca tygodnia, a FA ma startować już w tym tygodniu (FA startowało 3-4 dni, więc mieliście na to 3-4 dni i przez ten czas byliście na forum). Teraz już jest po herbacie.

 

A błąd został popełniony przez każdego z nas - nikt nie wrzucił tematu do zastrzegania birdów. I to był jedyny błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zwalam winy na jednego z nas. uwazam, ze wszyscy zawinilismy. zreszta apelowalem, abysmy wszyscy szybko reagowali jak zobaczymy jakas niescislosc.

 

co do birdow, to ja bazujac na pamieci i doswiadczeniu z poprzednich lat, wiedzialem, iz kiedy fa wystartowalo to nie mozna juz birdowac. efekt, moja informacja jaka zapisalem w poscie hyniu (pozniej go edytowalem).

 

Kyle Singler

 

2.874.065 x 200% = 5.748.130

 

(...)

Nie ma juz starego Blaira. Po liftingu pojawil sie nowy w drafcie. Ponadto zastrzeganie birdow zawsze bylo przed FA. a pierwszy etap juz sie zaczal. tak wiec nie wiem jak sie inni zapatruja na bird odnosnie Singlera.

GeDDo

Najwyższa pora na zastrzeganie birdów - niestety nie mamy kopii postu z zasadami (jak ktoś ma, to niech da znać).

 

(...)

Birdy zastrzegamy w tym temacie, do końca przyszłego tygodnia. Jak coś niejasne to pytajcie.

Panowie, albo wóz albo przewóz...

przepraszam, moj blad. wczesniej bylo tak, ze birdy byly zastrzegane przed startem FA. no i z pamieci napisalem informacje odnosnie Singlera. informacja ta zostala juz wykasowana.
nie poruszalem tego tematu, gdyz nie bylo sensu tego robic otwarcie przed wszystkimi graczami. napisales, iz konsultowales sie z Maslonem i birdy sa na 100% wazne. no i teraz mnie ciekawi po prostu na jakiej podstawie? wczesniej tego nie napisalem, gdyz czekalem do konca niedzieli i oficjalnego zakonczenia zastrzegania birdow. poza tym, czasu jak juz pisalem wczesniej mam ostatnio jak na lekarstwo i wiele postow przypadkowo pomijam, no i moje odpowiedzi rowniez moga zdarzyc sie ze sporym opoznieniem.

 

natomiast teraz zauwazylem kolejny blad, ktory mial wprawdzie miejsce w poprzednim sezonie, gdy podpisywalem Melo. jednak teraz musimy sobie to razem okreslic, jak jest i sie tego trzymac. bo jak ktos przypakuje 18 mln komus, a pozniej ktos z nas go poinformuje, ze tyle dac nie moze. to moze zrobic sie problem, bo rok temu mozna bylo. no i dobrze by bylo, abysmy wszyscy mieli takie samo zdanie. z czym ostatnio jest dosc ciezko w naszym komiszowskim gronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maslon, świadomy spóźnienia z birdami, napisał w temacie, że zastrzegać prawa można do końca tygodnia. Jak konsultowałem z nim wystartowanie FA pytałem co mam zrobić jak ktoś zastrzeże birdy po wystartowaniu FA i napisał mi, że uwzględnić je w salary. Z resztą ja sam też nie widzę żadnego problemu - termin zastrzegania był ustalony i jak ktoś zastrzegł swoich zawodników już w trakcie trwania FA to nic się nie stało. Nie jest to błędem do póki ktoś nie użyje tego jako luki do osobistych celów. Jeżeli tak się stało to ja tego nie zauważyłem.

Napiszę jeszcze wprost, żeby każdy zrozumiał - jest to rozwiązanie jednorazowe mające na celu zatuszowanie błędu z późnym zastrzeganiem birdów, więc pisanie tu o zmienianiu jakichkolwiek zasad, które obowiązywały do tej pory jest, delikatnie mówiąc, nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietras już napisał o birdach. Nie rozumiem w czym problem, przecież zastrzeganie birdów to formalność. Jeśli chcecie mi powiedzieć, że wpływ na zastrzeżenie birdów miały 3 doby trwania day 1 fa, to powodzenia, prędzej uwierzę, że Ziemia ma kształt skórki od banana.

 

Już tłumaczyłem na privie, przez gapiostwo mieliśmy takie opcje:

- opóźnić o tydzień fa - dla mnie zdecydowanie bez sensu, bo i tak będzie ono trwało za długo, a przez spieprzony draft mamy już za dużo opóźnień.

- dać 24h/48h na birdy - nie do zaakceptowania, wiele osób nie zdążyłoby. Nawet tydzień to nie tak dużo czasu.

- umożliwić zastrzeganie podczas fa - jak pisałem, dla mnie pierwsze dni zgłaszania ofert nie mają wpływu na zastrzeganie birdów, więc nic złego się nie stało. Jasno napisałem w poście do kiedy zastrzegamy, można było w Dziekanacie od razu rozmawiać o tym.

 

I oczywiście nie jest to rozwiązanie wymarzone, ale tak się składa, że cały offseason (a właściwie poprzedni RS też) nie wygląda tak jakbym chciał.

 

 

@maxy - Cichy podesłał mi te kwoty, podobno z reguł z e-basketu. Nie mam sejwa więc liczę że sprawdzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, w takim razie napisze mu pełne info i przypomnę o tych graczach. Sprawdzę też ile stoi minimum minimum i też mu napiszę, bo jest nowy, więc niech wie ocb.

 

Ostatnią ofertę (16 baniek) jednak mu wycofam, bo wyrzuca go ona ponad Luxa, więc powinniśmy jej nie przyjąć wg tego jak to rozumiem. Jeśli postępowanie jest inne to czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miami Heat: 15447535

 

 

  • Al Jefferson - 5 000 000, 5 lat, 5%[/*:m:2fk9v5fw]
  • Fran Vasquez - 11 000 000, 1 rok[/*:m:2fk9v5fw]
  • Smush Parker - 2 000 000, 4 lata, 0%[/*:m:2fk9v5fw]
  • Patrick O'Bryant - 2 000 000, 3 lata, 5%[/*:m:2fk9v5fw]
  • Stephen Jackson - 5 000 000, 5 lat, 5%

    [/*:m:2fk9v5fw]

teraz pytanie co robimy?

Po to wprowadziliśmy kolejność, że powinniśmy wykreślić Vasqueza, który dostał zbyt wysoką ofertę, a pozostałe oferty zatrzymać, bo mieszczą się pod capem i ich nie powinien móc wycofać, chyba że zostaną przebite...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebicie następuje, gdy nowa oferta jest większa od poprzedniej o co najmniej 200 000 $. W przypadku gdy różnica jest mniejsza od wyżej wymienionej sumy nowa oferta jest uznawana jako wyrównanie i nie resetuje zegara etapu.

kolejna luka w regulaminie na ktora uwage zwrocil mi Krzemyk. dla przykladu jesli bedzie sobie robil kilka podbic o sumie mniejszej jak 200 tys., to wychodzi na to, ze zegar nie jest wtedy resetowany. natomiast on moze podbic sobie proponowany kontrakt o jakies 1-2 mln (albo i wiecej), pod sam koniec etapu FA. chyba powinno sie temu jakos zapobiec np. ograniczyc ilosc takich podbic do jednego. ewentualnie lepiej sformulowac zapis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie Twojego wcześniejszego posta Geddo - jeśli ktoś podbije więcej niż raz bez przebicia między podbiciami to liczymy podbicia jako jedno podbicie i automatycznie kwota podbicia = suma podbić, a wiec przy dwukrotnym podbiciu o 150k liczymy reset bo zaszło podbicie o 300k. Jeśli natomiast ktoś go przebije w tzw międzyczasie to wszytsko jest ok.

 

Jeszcze pytanie jedno: nie można zmieniać w dół ani % ani lat kontraktów jak ktoś wyrówna, a co jeśli:

- nikt nie wyrówna? wtedy można zmieniać w dół?

- zmienimy w górę? można w górę lata i procenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.