Skocz do zawartości


Artlan

Rejestracja: 09 sie 2010
Poza forum Ostatnio: wrz 16 2017 13:37
-----

#531847 Polska scena polityczna w Internecie

Napisane przez Artlan w 03 wrzesień 2017 - 20:03

Przede wszystkim PO i owo środowisko jest pełne arogancji sprowadzając wszystkich z innymi opiniami do faszystów, ciemnogrodu i kreując się na lepszych. Twierdzą, że ich wyborcy są inteligentniejsi, tworząc narrację o jakiejś dyktaturze, starają się dzielić naród, obrażają Polskę przy każdej okazji. I to jest przyczyna ich porażki. Uchodźcy uchodźcami, ale dałoby się ich przełknąć, gdy nie reszta narracji.

Do tego szkolne, śmieszne błędy w stylu przywoływania twitta księdza Oko, błędy Rusin, chamskie teksty Jandy czy Stuhra. To ludzi zniechęca.

Środowisko PiS swoich przeciwników wyzywa od ,,zdradzieckich mord", ,,ubeków", ,,zdrajców", ,,dziwek Putina" itp. Jak czasem zaglądam na onet czy propisowskie portale to aż się dziwię, że można czuć tak ogromną nienawiść do ludzi o innych poglądach politycznych.

 

Ciekawy jest przypadek Staniszkis, która za poprzednich rządów często gościła w TVP jako zwolennik PiSu. Za to teraz, gdy stała się krytyczna wobec PiS, do TVP nie jest prawie w ogóle zapraszana. :panda:

 

Jeżeli chodzi o dzielenie narodu to Jaro i Macierewicz nie mają przecież sobie równych.

 

Co do szkolnych błędów to chyba nikt nie przebije słynnego ,,wziąść". 

 

Poza tym pamiętaj o jednym - PiS nadal nie wykrył chociażby jednego małego przekrętu z czasów PO, o których tyle pierdolił. Jak słucham zarzutów typu: ,,Tusk otrzymał notatkę od ABW, że Amber Gold to c***nia i nie ostrzegł Polaków" to dostaję zajadów. Tyle lat pi****lenia o gangsterskich rządach i jedyne co udało się znaleźć to jakaś gówniana notatka o piramidzie finansowej? :moon:
#531356 Polska scena polityczna w Internecie

Napisane przez Artlan w 01 wrzesień 2017 - 22:31

Ale jako że ostatnio nie interesuję się polityką to nawet nie wiem kto tam został w miarę bezstronny i ciekawy, pewnie by trzeba jakiegoś fajnego niezależnego blogera poszukać czy cuś.

Ja czytam tylko jednego bloga, ale mogę polecić: https://galopujacymajor.wordpress.com/

 

Merytorycznie spoko, dobry styl pisania, dużo jechania po PiS, ale bez wychwalania opozycji.

 

Na początek polecam ten króciutki, luźniejszy wpisik: :nevreness: :moon: :panda:

https://galopujacyma...-integralnosci/
#530287 Polska scena polityczna w Internecie

Napisane przez Artlan w 28 sierpień 2017 - 21:43

To była seria grubszych tekstów. 

 

Wiem, ale nadal Bóg ze starego testamentu wygląda mi na większego skurwiela niż Puzon.
#530271 Polska scena polityczna w Internecie

Napisane przez Artlan w 28 sierpień 2017 - 21:17

Ale w świetle Nowego Testamentu to przestało być aktualne. Stary Testament trzeba czytać w odniesieniu do tradycji żydowskiej, czasów w jakich go tworzono, stopnia rozwoju ludzi, do których go kierowano z uwzględnieniem tego, żeby naukę mógł z tej księgi wyciągnąć człowiek ówczesny i dzisiejszy.

 

Księga kapłańska to jakby zbiór praw w państwie opartym na starotestamentalnym prawie. KK prawie żadnych z tych praw nie stosował i nie stosuje, bo opiera się na nauce Jezusa.

 

W chrześcijaństwie nie można czytać wszystkiego dosłownie i kierować się zasadą Sola Scriptura, interpretacja KKK jest wiążąca.

 

Zaraz, zaraz. Kolega puzon za jebanych moherów (lub coś w tym stylu) dostał tutaj bana (chyba długiego, bo dawno go tu nie widziałem xD).

 

Z drugiej strony taki starotestamentowy Bóg każe zabijać homoseksualistów, dyskryminuje kobiety, zabija jakiegoś randomowego typka za stosunek przerywany, popiera niewolnictwo, zsyła na ludzi różne plagi i dręczy Hioba w imię jakiegoś pojebanego zakładu z Szatanem, a potem stwierdza ,,oj, tam, oj tam, to tylko taka metafora" i wszystko ok?
#529801 Los Angeles Lakers 2017/18

Napisane przez Artlan w 26 sierpień 2017 - 20:50

Ewidentnie widać, na powyższym przykładzie między innymi, że dla ligi ta loteria jest warta bardzo, bardzo dużo. Mogą wpływać na to, na jaki rynek leci topowy prospect, mogą "ożywiać" big markety, mogą tworzyć historie (kid from Akron, LeBron's coming home), mogą ułatwiać start nowym organizacjom. Przy takich pieniądzach nie ma miejsca na przypadek. 

 

,,Ożywianie" New York Knicks trwa już 15 lat i końca nie widać.

 

Draft 1996 od początku się zapowiadał na bardzo silny a Boston dostał dopiero 6 pick. Rok później do wzięcia był Duncan ale Celtom przeszedł koło nosa. A przecież jeżeli ktoś bawiłby się w jakieś manipulacje to wtedy była wręcz idealną okazja - dla ligi korzystne by było wrzucenie topowego prospecta (albo nawet dwóch) do legendarnego klubu, który od paru lat był w ciemnej dupie.

 

Draft 2003 - wprost idealna okazja by pomóc odradzającym się Bykom a tu dopiero 7 pick i to nawet za Clippers, Denver i Raptors. 

 

Draft 2009 - jeden z mocniejszych w ostatnich latach a pierwsze dwa picki idą do Clippers i Memphis. ;]

 

Dwie z trzech jedynek Cavs też nie miały za bardzo sensu, bo kto mógł się spodziewać, że LeBron wróci.

 

Naciągane w ch*j.
#529697 Futbol europejski

Napisane przez Artlan w 26 sierpień 2017 - 13:38

Dziś się każdym prostym kopnięciem i byle dryblingiem "na sucho" jara do takiego poziomu, że gdyby to była prawda to byśmy musieli walnąć grubą jak Adriano kreskę, która oddzieli tych amatorów sprzed lat od panów piłkarzy jak te wszystkie Dembele, Vinicjusy, Pogby, Comany itp. itd. Banda gówniarzy, z których żaden jeszcze nic wielkiego nie osiągnął, żaden nie jest centralną postacią topowych klubów, a już najlepsi na świecie i w okolicach. 

 

Pogba trzeci sezon pod rząd grał w dużym finale (LM, ME, LE) jako czołowa postać zespołu. Czyli osiągnął więcej niż np. Zidane czy Xavi gdy byli w jego wieku.

 

Kante i Griezmann na pewno są centralnymi postaciami topowych klubów, MBappe raczej też.

 

Poza tym kilkunastu Francuzów gra w pierwszej 11 czołowych klubów Europy. Właściwie tylko Juventus i Borussia nie mają obecnie w swoim składzie Żabojada.
#529405 Polska scena polityczna w Internecie

Napisane przez Artlan w 24 sierpień 2017 - 21:18

Już wiadomo kim Jaro i Zbychu się inspirowali.

 

Opis zmian z innego kraju:

 

Rząd przygotował zmiany w ustroju sądów, zmniejszające stopień niezawisłości sędziów i ich niezależności od ministra. W nowym prawie o ustroju sądów powszechnych wprowadzono na przykład przepis upoważniający Prezydenta do przenoszenia sędziów wszystkich rodzajów sądów, także Sądu Najwyższego na inne miejsce służbowe lub w stan spoczynku bez ich zgody. Konstytucja na to nie pozwalała, ale nie zwracano na to uwagi.
 

Już w kilka dni po uchwaleniu nowego prawa o sądach Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego otrzymał papier zawiadamiający o przeniesieniu go w stan spoczynku. Pismo ministra bez koperty przyniósł mu woźny. Wyrzucenie na bruk z dnia na dzień poważanego prawnika odbiło się echem w społeczeństwie, a opozycja zgłosiła wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości. Nie chciał on się narażać na drugie votum nieufności, więc poprosił drugiego Prezesa, aby sam ustąpił. Gdy ten się nie zgodził, odczekano na dogodny moment wręczenia dymisji ze stanowiska prezesa – po południu gdy kończyła się przedświąteczna sesja Sejmu. Sędziowie Sądu Najwyższego mogli pożegnać swego prezesa tylko składając mu wizytę w mieszkaniu. Następnie wręczono mu decyzję o przeniesieniu w stan spoczynku. Prezes miał 20 minut, aby opuścić gabinet i przekazać go następcy.

Z chwilą wprowadzenia nowego prawa o ustroju sądów Prezydent, na wniosek Ministra Sprawiedliwości, przeniósł w stan spoczynku 600 najznamienitszych sędziów, a na ich miejsce mianował nowych. Kiedy sądownictwo straciło poczucie niezawisłości i na czele ważniejszych sądów, a zwłaszcza Sądu Najwyższego, stanęli właściwi ludzie, nareszcie naszemu nowemu rządowi nic już nie przeszkadzało we wprowadzaniu takich zmian, jakich chciał. Nie stały mu już na przeszkodzie ani ustawy ani Konstytucja.
 
 
Ten kraj to II RP (lata 1928-1929).#524910 Futbol europejski

Napisane przez Artlan w 31 lipiec 2017 - 17:02

Przed erą szejków w PSG grali George Weah (Złota Piłka głównie za sezon w Paryżu), Ginola, Djorkaeff, Lama, Loko i Guerin (reprezentanci Francji), Ronaldinho (mistrzem świata został jako gracz PSG), Rai (jak wyżej), Leonardo, Jay Jay Okocha, Anelka czy Pauleta. Prawie wszyscy byli wtedy w prime.

 

Ile klubów miało głośniejsze nazwiska w tym samym okresie? 12 to pewnie max.

 

Gwiazdy Werderu czy Herthy to pewnie tylko Tomasz Hajto pamięta.
#521871 Polska scena polityczna w Internecie

Napisane przez Artlan w 20 lipiec 2017 - 21:27

A nie jest to oczywiste?

We wszystkim?

 

W sensie artystycznym ja wolę dobre polskie kino od disco polo, ale co kto lubi. :nevreness:

 

Jeżeli chodzi o rozpoznawalność w Polsce to nie przebija czołowych polskich artystów.

 

Jeżeli chodzi o rozpoznawalność na świecie to nie przebija Gortata czy Pendereckiego.
#512674 Los Angeles Clippers 17/18

Napisane przez Artlan w 25 czerwiec 2017 - 22:41

Że niby zdrowi mają szansę pokonać GSW?

 

Swoją drogą intryguje mnie czemu w słowach: West'a, Jamal'a, Crowder'em, Paul'em walisz te apostrofy, że aż oczy bolą (i giną pandy) a w słowie contenderem już tego apostrofu nie ma.    ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#512632 Philadelphia 76ers 2017/2018 Hinkie died for our sins

Napisane przez Artlan w 25 czerwiec 2017 - 21:02

W 2018 roku średnia wieku czwórki Embiid-Fultz-Simmnos-Saric będzie wynosić 22,5 roku.
W 2011 średnia wieku czwórki Durant-Westbrook-Harden-Ibaka wynosiła... 22,5 roku.

Oklahoma wygrała wówczas 55 spotkań i zrobiła WCF w znacznie silniejszej konferencji niż dzisiejszy wschód.

Różnica jest taka, że Sixers w takim kwartecie zagrają po raz pierwszy, podczas gdy w przypadku czwórki z OCT był to ich drugi wspólny sezon (przy czym dla kluczowego duetu KD-RW był to sezon trzeci).
Tak czy owak lepszej analogii w historii ligi nie znajdziemy. ;]


#504980 Old Man Yells At Cloud thread

Napisane przez Artlan w 07 czerwiec 2017 - 23:09

Bycie sławnym, młodym i bogatym sportowcem oraz obracanie się w kręgu podobnych nie jest kluczem do zrozumienia kobiecej natury ale daje ku temu duże większe możliwości ze względu na dużo większą ekspozycje na te ich zachowania z którymi przeciętny Miras rzadko ma do czynienia (czyli jak napisałem wcześniej koszykarze NBA mają "pewnie lepszy wgląd").

 

Duncan nie jest typowym celebrytą i raczej w takich kręgach się nie obraca, a jedyną kobietą jaką regularnie widywał w robocie była Doris Burke. Gdzie zatem miał posiąść tą tajemną wiedzę, niedostępną dla zwykłych Kowalskich?
#504973 Alkohol

Napisane przez Artlan w 07 czerwiec 2017 - 22:32

Aż mi się przypomniało:

 
#504643 Old Man Yells At Cloud thread

Napisane przez Artlan w 06 czerwiec 2017 - 23:07

ocenianie (dodajmy dosyć ostre) tego co zrobił koleś z drugiego końca świata słabo świadczy o Tobie.

 

Właśnie, odpierdolcie się od Austina Riversa, Kobego za mecze 6/24, LeBrona za serię z Mavs i od całej organizacji New York Knicks.
#503938 [NBA Finals 2017] Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers

Napisane przez Artlan w 04 czerwiec 2017 - 14:57

Zresztą chyba każdy się zgodzi ,że tier 1 PG to Curry,Paul,Westbrook i między nimi nie ma dosyć wyraźnej różnicy.

 

Ja się nie zgodzę.

 

Ale zakładając, że ta trójka jest na równi to chyba logiczne, że najniżej powinno się cenić tego, który rozegrał najmniej spotkań.