Skocz do zawartości


fluber

Rejestracja: 21 wrz 2012
Dostępny Ostatnio: dziś, 20:06
-----

#648779 Polska scena polityczna w Internecie

Napisane przez fluber w wczoraj, 14:38

Spektakl jest wizją artystyczną tylko, aktor nawet nie musi się zgadzać z tym co wygłasza bo jest aktorem. Nie powinno być zakazu pokazywania tego. Natomiast żaden myślący człowiek nie powinien kupić biletu po prostu.


Tak samo jak stream jest wizja artystyczna youtubera:)


#648773 Polska scena polityczna w Internecie

Napisane przez fluber w wczoraj, 14:33

Akurat patologie internetowe powinno się ucinać bardziej niż obecnie, to co część "jutuberów" wrzuca to o pomste do nieba woła często. Ten gość co go fluber podesłał to długo swoje piwo ważył długo i się doigrał. Akurat jest z Torunia i o jego patologiach słyszalem coś tam.


Patostreamerka to jest temat na glebsza dyskusje o wolnosci slowa. Jezeli spektakl klatwa moze byc grany w polsce to nie rozumiem tego aresztowania.


#648709 beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"

Napisane przez fluber w wczoraj, 07:21

Nie dość, że Jasiek lata po całym forum i robi reklamę to jeszcze inni mu robią. A potem i tak płacz, że jest pokrzywdzony za swoją aktywność... ;)

Ostatnio tylu jego graczy jest w dołku, że pomyślałem iż taka mała pochwała poprawi mu humor:) 
#648593 Polska scena polityczna w Internecie

Napisane przez fluber w 18 styczeń 2019 - 10:49

Taka mnie myśl rano naszła, jak oglądałem przy porannej kawce Wydarzenia na Polsacie i gadali o tym ilu to aresztowali, namierzając ich wcześniej w internecie za podobno groźby karalne.

 

Ciekawe czy jak by się znalazł ktoś z tych służb z zadaniem, przeczytaj 1530 stron tego tematu i jedziemy po niektórych, ilu by zniknęło z forum na jakiś czas? :grin:

A myślisz, że czemu nie ma już Vasqueza tutaj?:)
#648582 Los Angeles Lakers 2018/19

Napisane przez fluber w 18 styczeń 2019 - 10:14

tak samo jak lakers bez kuzmy czy rondo, c'mon

No śmiem twierdzić, że Kuzma i Rondo 2019 , a Irving i Love 2016 to jednak trochę inny kaliber graczy:)

 

Nie lubię tego 0-8 jako argumentu, bo LeBronowi jest to absolutnie niepotrzebne, w kontekście tego, co wprowadził do finałów, albo z czym wygrał NBA. W meczach bez LeBrona inni gracze też dostawali wolne i stąd wzięło się 0-8. Nie jest to w żaden sposób porównanie do supportu Cavs, bo tego praktycznie nie mieliśmy okazji oglądać bez LeBrona. 

 

Poza tym w kontekście tego, co Cavs zrobili w LA parę dni temu, to lepiej nie kontynuować tej dyskusji, bo zaraz ktoś z tym wyskoczy i po co nam to w tym temacie?:)
#648562 Los Angeles Lakers 2018/19

Napisane przez fluber w 18 styczeń 2019 - 08:09


Na minus to, że nie spodziewałem się po podpisaniu Mcgee, Beasleya i Stephensona w styczniu o miano zdecydowanie najgłupszego dzbana na boisku regularnie walczyć będą Kuzma z Hartem.

Beasley dzisiaj podjal wyzwanie:)


#648384 Must see games. I nie tylko. - bez spoilerów

Napisane przez fluber w 17 styczeń 2019 - 04:42

Nets - Rockets do obejrzenia
#648323 Polska scena polityczna w Internecie

Napisane przez fluber w 16 styczeń 2019 - 19:15

mnie to tylko ciekawi jak facet ktory siedzial 5 lat , wiedział jak działa ochrona na wośp, kiedy jest najlepszy moment aby dokonac ataku i jeszcze wiedzial gdzie dokladnie trafic . ucza tego w celi?

Biorąc pod uwagę jakie tam były zabezpieczenia i jak tańczył po dokonaniu morderstwa na scenie, to chyba każdy moment był dobry.


on napisał, że jako kurator przejęła pół kamienicy i umieszczał to w kontekście "afera/mafia reprywatyzacyjna". jak dla mnie to manipulacja/pomówienie. dziwne tylko, że uzasadnienie nie jest jawne.

Jeżeli pojawiło się takie sformułowanie, to oczywiście tak, ale ja znalazłem w internecie tylko coś takiego:

W październiku 2017 roku stowarzyszenia "Wolne Miasto Warszawa" przedstawiło kulisy reprywatyzacji nieruchomości przy ulicy Joteyki 13. Z ustaleń członków stowarzyszenia wynika, że kuratorem 118-letniej osoby, w imieniu której przejęto pół kamienicy z lokatorami, była córka byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

 

A to już nie jest stwierdzenie, że przejęła pół kamienicy, tylko że była kuratorem osoby w imieniu której przejęto pół kamienicy, co jest przecież prawdą.
#648081 Polska scena polityczna w Internecie

Napisane przez fluber w 15 styczeń 2019 - 16:46

 

 

 

 

 


 


Zostało tu poruszonych kilka różnych kwestii, w związku z czym postanowiłem napisać trochę dłuższy post na temat tego, co myślę o WOŚP.

 

Na początku chciałem tylko zastrzec, że piszę to jako osoba, która od kilku ładnych lat już nie wspiera WOŚP, choć 10-15 lat temu regularnie wrzucałem na WOŚP. Aktualnie wspieram jednak inne inicjatywy.

 

W pierwszej kolejności chciałbym wyprostować przekłamanie, które w przestrzeni publicznej już się przyjęło i jest z tego co widzę często i gęsto powtarzane, czego doskonałym podsumowaniem są słowa Tomasza Lisa z niedzieli:

Pokaz mi jaki masz stosunek do WOŚP, a powiem Ci kim jesteś.

 

Po pierwsze, WOŚP nie jest jedyną akcją charytatywną, która odbywa się w Polsce, nie jest też największą, na pewno nie jest najmniej kontrowersyjną. Inaczej mówiąc, w ostatnich latach zaczął pojawiać się wyraźny szantaż emocjonalny, który tworzy wręcz przymus wspierania tej konkretnej akcji, bo inaczej jesteś złym człowiekiem itd. Mnie tego rodzaju presja mocno zniechęciła do WOŚP, a teraz ta presja jest zdecydowanie większa. Dzielenie ludzi na lepszych ( wspierających WOŚP) i gorszych ( tych, którzy WOŚP nie wspierają). We mnie od razu pojawia się przy takiej okazji chęć bycia gorszym, nie lubię stawiania tego rodzaju ultimatum, nie ma na to mojej zgody. 

 

Mimo tego, że ten podział funkcjonuje w naszym społeczeństwie i domyślnie wiadomo, która opcja polityczna wspiera WOŚP, a która nie, to przecież czy to Jarosław Kaczyński, czy to Andrzej Duda każdego roku tę WOŚP wspierają. Chociaż wcale nie muszą. Podobnie jak nie musi się w tę akcję angażować telewizja publiczna, policja, straż pożarna, państwowa służba zdrowia i wiele innych finansowanych z publicznych pieniędzy osób/grup/organizacji. Brak takiego wsparcia automatycznie jest odbierany, jako bycie przeciwnikiem orkiestry, hejterem Owsiaka itd. To jest zupełnie nieuprawnione! WOŚP stała się bardzo upolityczniona i stała się swego rodzaju młotem do naparzania wszystkich dookoła. Ja nie mam poczucia by środowisko pisowskie atakowało WOŚP. Raczej powszechne jest ignorowanie tej akcji niż jej hejtowanie. Natomiast już samo ignorowanie tej akcji jest wystarczające, by wszyscy odbierali to za atak na WOŚP. Dlaczego? Bo WOŚP stało się akcją zupełnie nieproporcjonalnie uprzywilejowaną w Polsce i to jest kolejna rzecz, która mi się absolutnie nie podoba.

 

Ja wspieram misjonarzy ( Akcja święty Krzysztof : http://www.miva.pl/i...ja-sw-krzysztof), wysyłam pieniądze dla głodujących w Afryce, a także dla ofiar działań wojennych na Bliskim Wschodzie w Syrii oraz Iraku oraz wspieram działalność lokalnego Caritas w mojej diecezji, a mimo tego czuję się napiętnowany, bo nie wspieram WOŚP. A nie powinienem się czuć w ten sposób, przestaję odczuwać, że WOŚP jest czymś dobrym ( a odczuwałem to kilkanaście lat temu), a czuję, że zaczyna być źródłem negatywnych emocji. Wspierasz WOŚP, albo jesteś trędowaty. Do tego się to zaczyna sprowadzać.

 

Kolejną kwestią jest oczywiście osoba organizatora zbiórki. Nie wiem, czy wiecie, ale od lat ojciec Rydzyk funduje stypendia dla biednej młodzieży na naukę. Ja nie wpłacam na tę fundację, ze względu na osobę ojca Rydzyka. I wy pewnie też. Dlaczego zatem nie rozumiecie, że ten sam mechanizm powstaje w przypadku Pana Jerzego Owsiaka? Nie wspieram Rydzyka nie dlatego, że mam coś do stypendiów dla biednej młodzieży. Nie wspieram Owsiaka nie dlatego, że mam coś do zbiórki na noworodki, czy seniorów. A w powszechnym przekazie to jest zrównywane i jest to czysta manipulacja. "Jesteś przeciwko zbiórkom na chore dzieci". Oczywiście, że nie jestem i prawie nikt nie jest. To jest czyste granie na emocjach i sprowadzanie skomplikowanego problemu do najniższych ludzkich instynktów i hejtowania tych którzy nie wspierają. 

 

Tym czym dla Was jest działalność ojca Rydzyka w ramach Radia Maryja, tym dla mnie jest działalność Jerzego Owsiaka w ramach festiwalu Woodstock, czy aktualnie PolandRock. Tym, czym są polityczna wypowiedzi ojca Rydzyka dla Was, tym są polityczne wypowiedzi Jerzego Owsiaka dla mnie. Mam poczucie, że bariera między społecznikiem, a politykiem została przekroczona już dawno. Owsiak przytulił się do odpowiednich środowisk, tak jak ojciec Rydzyk i finansowo zyskuje na tym on i jego fundacja ( mechanizm jest dokładnie ten sam). Niektóre wypowiedzi są absolutnie nie do przyjęcia.

 

WOŚP ma również szereg zalet, nie przeczę, przypomina o konieczności niesienia pomocy innym ludziom, uczy najmłodszych dobrych postaw już od najmłodszych lat w ramach wolontariatu i funduje sprzęt szpitalny, dzięki czemu podwyższa się standard opieki medycznej w Polsce. Z tym raczej nikt nie polemizuje. Na pewno nie polemizuję z tym ja, natomiast dostrzegam też sporo minusów, które mi się ewidentnie nie podobają, na tyle, że wspieram charytatywnie inne inicjatywy niż WOŚP i nie zgadzam się na to, by takie postawy jak moja były zwyczajnie nadinterpretowane i niesłusznie piętnowane.
#647937 beGM: Free Agency - komentarze

Napisane przez fluber w 15 styczeń 2019 - 07:10

Tak dodam, że z extensions to różnie bywa.
DLO się raczej spłaci, ale już fluber z Rozierem ma zgrzyt dość mocny obecnie.


Coz za bezpardonowy i brutalny atak na rywala z tego samego tiera;(


#647777 Polska scena polityczna w Internecie

Napisane przez fluber w 14 styczeń 2019 - 17:56

Nie znałem Ciebie z tej antyowsiakowej strony albo złe odczytuje intencje wpisu
Mało udzielam się tu w politycznym bo nikt nikogo nie przekona do zmiany poglądu ale serio myślisz ze w tej chwili gość który mimo wszystko wykazał się dużym poczuciem wrazliwisci społecznej robi sobie teraz z tego sposób na ogrzanie?
Raczej ręce mu opadły i zwątpili ze w Polsce będzie jeszcze normalnie.

Nie znam motywow Owsiaka ale decyzja mocno podgrzewa konflikt w momencie w ktorym wszystko wskazuje na to ze smierc adamowicza nie miala nic wspolnego z wosp. Niezaleznie od tego czy decyzja byla podjeta spontanicznie czy wyrachowanie, jest decyzją złą.

Przecież zaraz po ataku Krystyna napisała, że Owsiak musi odejść. Samo odejście nic nie zmieni w odbiorze jego osoby, bo WOŚP i tak będzie kojarzone z Owsiakiem. Nic nie zyska, nic nie straci.
Czynny opór? Taki argument że strony polskiej policji jest dla mnie mało wiarygodny. Dopóki nie będą mieć kamer to nigdy im nie uwierzę.


Krystyna caly czas pisze ze owsiak musi odejsc niezaleznie od tego co sie akurat dzieje bo ma z nim osobiscie kose. Nie widze zwiazku.


#647746 beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"

Napisane przez fluber w 14 styczeń 2019 - 16:33

 

Brak mi jeszcze jednego centra, ale w 3T już będzie.

Mnie bardziej chodzi o to, że żaden zespół nie gra całego sezonu regularnego heavy switch defense cały sezon, bo to jest fizycznie nie do zrobienia. To jest zbyt wyczerpujące.
#647728 beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"

Napisane przez fluber w 14 styczeń 2019 - 15:17

Urocze fluber jak w 1T było jechanie po Lakers za posiadanie dwóch typów z top10, że nie zrobią przecież bilansu, a teraz jest to przedstawiane dokładnie na odwrót "hurrr durrr star power" :smile:

 

W 1T było jechanie po Lakers, że chociaż mają dwóch typów w z TOP 10 ( a raczej 20 jak się na przestrzeni sezonu okazuje), to mają wąską rotację i to się odbije na bilansie. Teraz do wąskiej rotacji doszedł brak star power. To nie jest urocze, tylko smutne. Stare problemy zostały i jeszcze pojawiły się nowe ( a Ty piszesz jakby problemy z 1T się skończyły, a my znaleźliśmy nowe)
#647722 beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"

Napisane przez fluber w 14 styczeń 2019 - 15:05

To nie ignazz darł szaty, by przypadkiem nie patrzeć na RL Spurs po 1T ;> ?

Rox Hardena w tym trymestrze akurat do 1T na ten moment bym wrzucił

Nie wiem, co mówił, ale LMA robi w 2 trymestrze 25 punktów na 60% FG i na tym mocarnym Zachodzie prowadzi ( nie obraź się Ignazz) bardzo przeciętny skład do bilansu 11-5. A Ty się jarasz 18,8 PPG Russella na łatwym terminarzu na 45% FG. A nie licząc tych paru meczów LeBrona to Russell jest Twoim najlepszym strzelcem w 2 trymestrze w RL NBA w zespole!!!  ( nie mogłem uwierzyć, sprawdzając, że Butler i Ingram robią mniej). Do 2 tieru wrócisz, jak LeBron wróci na te ostatnie 8-9 meczów trymestru.

 

To w moich Cavs jest dwóch graczy, którzy rzucają więcej punktów niż Twój najlepszy strzelec w 2 trymestrze. To jest miara upadku:)
#647717 beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"

Napisane przez fluber w 14 styczeń 2019 - 14:45

Chcesz to sobie policz ile razem zagrali, nie licząc wspólnych treningów. Ich zgranie przykładowo Twojego obwodu wciąga z miejsca.
Ale to są dalej poboczne sprawy.


No wiesz, pewnie tyle co ball, ingram i kuzma w rl nba ale absencja lebrona historycznie wplywa na druzyny fatalnie. Ten terminarz mocno Cie ratuje bo poza absencjami lebrona, butlera i ingrama masz mocny slump rzutowy a to mial byc Twoj najwiekszy atut. Jest styczen a Ty mnie straszysz russelkem bo nie masz nikogo innego kim moglbys rywali postraszyc i to w kontekscie 2 tieru wyglada troche smiesznie przy takich rockets hardena, blazers lillarda czy tym co odwala aldridge i spurs w rl nba w miedzyczasie. Po 16 meczach trymestru to ja Cie w tym 2 trymestrze nie widze, sorry.