Skocz do zawartości
  1. Koszykówka

    1. NBA

      Tu porozmawiasz o wydarzeniach i innych sprawach ligi koszykarskiej NBA

      485,8 tys.
      odpowiedzi
    2. PLK / FIBA

      Tauron Basket Liga, czyli Polska Liga Koszykówki PLK i koszykówka europejska FIBA

      5,7 tys.
      odpowiedzi
    3. 17,9 tys.
      odpowiedzi
    4. Kupię / Sprzedam

      Giełda koszykarska, miejsce gdzie sprzedaż niepotrzebne produkty lub kupisz nowe

      1,2 tys.
      odpowiedzi
  2. Ligi Wirtualne

    1. SimBasket

      Liga Fast Break Basketball

      105,3 tys.
      odpowiedzi
    2. FBL East

      Fantasy Basketball na E-NBA.PL

      7,7 tys.
      odpowiedzi
    3. FBL West

      Fantasy Basketball na E-NBA.PL

      8,9 tys.
      odpowiedzi
    4. FBL Keeper

      Fantasy Basketball na E-NBA.PL

      39,4 tys.
      odpowiedzi
    5. beGM

      All-Time Fantasy na E-NBA.PL

      119,1 tys.
      odpowiedzi
    6. Roto-League

      Liga wirtualna Roto-League

      29,1 tys.
      odpowiedzi
    7. Inne ligi wirtualne

      Liga wirtualna Roto-League, Fantasy i inne

      56,9 tys.
      odpowiedzi
  3. Inne

    1. Inne

      Rozmowy forumowiczów nie związane z NBA, pogadasz o wszystkim o czym chcesz...

      290,8 tys.
      odpowiedzi
    2. Hokej NHL

      Forum miłośników i pasjonatów hokeja NHL. 

      4,1 tys.
      odpowiedzi
    3. NBA Live / 2KSports

      Wszystko o grach NBA Live i 2K Sports, czyli NBA 2k14 na konsole Xbox, PS3 i PC

      3,3 tys.
      odpowiedzi
    4. E-NBA.PL

      Wszelkie sprawy ogólne i techniczne związane z serwisem koszykarski E-NBA.PL

      2,9 tys.
      odpowiedzi
    5. 2 tys.
      odpowiedzi
  • Odpowiedzi

    • Liczba Isaiahów w Pistons znów się zgadza. Dobry ruch. Ten nowy nawet tańszy.
    • Hit za hitem te wpisy.  Ale też w naszym gronie dopuszczaliśmy ciut więcej uszczypliwości w stosunku do siebie w tym zamkniętym gronie.  clue jest jednak takie że te finały mają mało esencji a dużo tych „antyozdobnikow”  Moglibyście wrócić w dyskusji ze ścieżki wojennej na czyste opisy gry?  Bo temat się rozrósł ale kibice widowiska nie doświadczają. Na razie czuję się jakby jakiś woźny mierzył wysokość obręczy a inny robił pomiar decybeli i temperatury w szatni gości.  I jedyne co czytamy że rok temu przecież też z tą obręczą było coś nie tak. A z klimatyzacja 4 lata temu.  A jak można było dyskutować pokazały np serię Portland. Z miejsca pozdrawiam @Ashigaru Nie idźcie panowie tą drogą bo mam bilet w pierwszym rzędzie i rzucę w was sałatka.  Jeszcze ktoś się poślizgnie na sosie vinegret i będzie przypał.  A jak Wam ławka rezerwowych wstanie to będą kary z the brawl niczym Pistons Pacers.  Przez jedną sałatkę rozwalicie obie organizacje. A tam było 1 piwo. Chyba Wam nie muszę tłumaczyć co to znaczy sałatka?   
    • Jakby ich połączyć i wywalić wady to jest wtedy max player. 
    • Witam w ATFie, który zostal poprzedzony mistrzowskim runem New York Knicks, aby to uczcić wybierałem tylko zawodników jednoznacznie kojarzonych z NY (King sezon w WSH, czy Mason który swój najlepszy sezon zagrał w Hornets) lub takich którzy dany sezon zagrali w NY,  graczy którzy konczyli kariery w NY (np. Baron Davis) lub osiągneli swój peak gdzie indziej (np. Doug Christie) nie brałem pod uwage. Mimo tego że ”koledzy” notorycznie podbierali mi zawodników, jestem w zadowolony z ”końcowego produktu”. Pozdrawiam rowniez mojego szanownego oponenta, tak zdaje sobie sprawe z kim gram, żeby to zobrazować jakby @BMeF wybral Muggsy Bougsa i Danne Barrosa na pozycje 1-2 to wiemy że to bylby 2 największe steale tego draftu😋 ”Brunson’s Bitches”: PG: Derek Harper 93-94 SG: Allan Houston 99-00 SF: Anthony Mason 96-97 PF: Carmelo Anthony 12-13  C : Patrick Ewing 92-93 BENCH 1: Bernard King 90-91 BENCH 2: Courtney Lee 17-18 BENCH 3: Julius Randle 20-21 Kilka slow o wybranych zawodnikach, szczegolnie dla mlodszych uzytkownikow forum (pozdrawiam @LAF). PG. Derek Harper: Jeden z najlepszych on-ball obrońców swoich czasów 3x top10 Dpoy i 2x All-def. W wybranym sezonie ściągnięty ze wzgledu na kontuzje Doca Riversa, zagrał z Knicks w finalach gdzie po 5 meczach byl ”frontrunnerem” do nagrody Finals MVP, sam o sobie mowi ze jest Mavs by heart ale styl gry Knicks mu najbardziej leżał. Głównie broni 1/2 na b. dobrym poziomie. Defensywny PG, kreator, slasher, z dobrym-b dobrym rzutem. 37% za 3 w Knicks 93-94. SG. Allan Houston Najładniejszy rzut w NBA, Allan Houston rule, kat Miami. To chyba to z czego najbardziej można go wspominac. U mnie biega po zaslonach, kąsi z dystansu, rozciąga obrone - ultimate spajsing machine, nie jest jakims wybitnym obroncą ale też daleko od tego żeby go ukrywac w obronie. 44% za 3 w Knicks 99-00 SF: Anthony Mason RIP Mase. Odszedl 28.02.2015, nie mogl świętowac w tym roku, a na 100% by tam był. 115 kg mięśni, ultra atletyczny skrzydłowy, kryje zawsze najlepszego kreatora przeciwnika.  U mnie kluczowy dla ataku s5 – gra point forwarda, system Rilesa który ”brylantowy Pat” stosował wcześniej a jego disciples poźniej. Tak, nie ma rzutu za trzy, coż życie, przecież nie można mieć wszystkiego, w obronie na spokojnie 2/3/4 a sytuacjnie 1 i 5. W wybranym sezonie 9 w MVP, All NBA 3rd team, 2nd All DEF 33% za trzy 😉 PF: Carmelo Anthony Sam mam problem z tym graczem bo jego okres w NY to jednak rozczarowanie, Brooklyn born, gwiazda Syracuse (NY again, won FF). Nigdy mu nie wybacze ze wymusił ten trejd do Knicks, którzy powinni poczekać te pare miesięcy i wziąć go z FA, a farme wysłac za 3ciego superstara... W wybranym sezonie król strzelców, pięknie fituje do wolnej iso-ofensywy, bully ball / power wing / czyli tak jak u mnie PF. 3 w głosowaniu na MVP, All NBA 2nd team, 38% za trzy. 😄 Patrick Ewing Niepodważalnie jeden z topowych środkowych przełomu 80s & 90s, jego najlepszy sezon nie załapał się do zabawy ale jego peak (88-97) był w miare równy. Rzutowo spokojnie semi streach big do 5.5 metra ale to nie jest tak ważne jak to że on jest 2 way big manem i anchoruje elitarną defensywe  98.2 DRTG co jest ~top5 wynikiem za okres naszej zabawy a z drużyn niemistrzowskich ~top3. 4 w głosowaniu na MVP, 5 w Dpoy, All NBA 2nd team. BENCH 1: Bernard King   Tu wchodzimy w zupelnie inny wymiar koszykarski, King to ~3top scorer 80s, podobnie jak Melo, Brooklyn born, symbol NY. Niestety mega kontuzja zakonczyła jego przygode z Knicks, szkoda bo Ewing + King to jest jedno z wiekszych ”what if” w tym timelinie NY. Wybrany sezon, 16 w głosowaniu na MVP, 3rd All NBA, 28.4 ppg. BENCH 2: Courtney Lee Potrzebny był jakiś obwodowy obrońca + tu mamy gracza ktory otarł sie o 40/50/90 w wybranym sezonie. Calkiem przyzwoity w clutch, nie zabiera miejsca dla innych, broni i gra bez piłki, fit. 41% za 3 BENCH 3: Julius Randle Kluczowy gracz dla mistrzostwa w tym roku, jego gra w Knicks pozwoliła na ściagniecie KATa, sezon 20-21 był zdecydowanie najlpeszy dla Juliusa, lider Knicks, wrocili do PO po 7-8 sezonach.  8 w głosowaniu na MVP, MIP (winner) , 2nd All NBA. 41% za 3.   Przejdzmy do opisu. Atak: prosta gra / talent / mismatche S5: Harper - Houston - Mason - Melo – Ewing Mason jako point forward, dostaje pilke na ”Top of the key” organizuje grę, moze zejść do lini osbistych w etapie kreacji, Ewing na low post, Houston biega po zasłonach, Harper  moze stać w rogu, Melo stretch 4. Prosta gra, oparta na talencie i tworzeniu przewag. Mason dużo widzi i świetnie to potrafi wykorzystać. Ten atak nie moze mieć elitarnego spacingu ale jest lepiej niż wielu mogłoby się spodziewać, każdy z nominalnych strzelcow (Harper, Houston, Melo) nie może zostać sam na obwodzie, Ewing jak pisalem też jest w stanie rozciagnać swoim rzutem, tworząc cała strefe dla Melo, drużyna wykorzystuje mismatche, glownie dla iso Melo albo Ewing na low post. 2 słowa o Melo strong side/weak side. Melo karci rywali na dwa sposoby: albo przejmuje piłkę na strong side, gdzie niszczy obrońcę w izolacjach albo odciąga uwagę na weak side jako stretch 4, gdy obrona rywali probuje pomóc przy Ewingu. Melo na SS moze tez zagrać z Masonem ktory ścina pod kosz, pozdro w obronie tej masy mięsni. Pick & Pop  Harper z Melo. Harper robi zasłonę dla Melo (lub odwrotnie). Ponieważ obaj potrafią rzucać z dystansu i obaj dobrze ooperują piłką, obrona u BMeF (LJ i Roy/Penny) ma problem. Jeśli zmienią krycie to mam mismatch. Jeśli się spoźnią to Melo siepie 3.  Small Ball 1.       (5-out) Harper - Lee - Houston - Melo - Randle  To jest sytuacyjne ustawienie gramy tak w momencie kiedy przeciwnik daje odpoczac swojemu podstawowemu srodkowemu, średnia za 3 tej piątki to ~40%, tu nikt nikomu nie może zostawić miejsca, Melo, Randle po przeciwnych stronach to znowu mismatche jak obrońca nie wyjdzie to 3 jak wyjdzie za blisko to wjazd pod kosz bo tam jest pustynia, jezeli jest podwojenie to piłka na obwód i 3. 2.       Balansik Harper - Lee - Houston - Melo - Ewing  To jest chyba najnowoczesniejsza piątka, pod Ewinga na low post, grane ”inside - outside” ktore zabilo Knicks w finałach z Houston, róznica taka że Ewing w tej zabawie nie ma przeciwko sobie gracza formatu Olajuwona. Prawdopodobnie takim ustawieniem bede zamykał mecze (wymóg nowoczesnej koszykówki), ewentualnie jezeli potrzebuje wiecej fizycznosci to Lee siada i gra Mason. Obrona. Mam 3 graczy tej elitarnej obrony 98.2 DRTG wiec łatwo już było 😊. Harper – Hardaway Mason – Tmac Nie, ani Harper ani Mason nie zatrzymaja swoich odpowiedników tu celem jest ich spowlnienie, to zeby każdy punkt to była cieżka praca, nie ma łatwej gry. Roy – Houston Tu teoretycznie jestem najslabszy ale nie ma az takiego problemu, jezeli Houston miałby sobie nie radzic w obronie zawsze jest Lee. Melo – Cousins Ewing – LJ Cousins to point C z dobra 3, jak wychodzi na obwód to niech rzuca przez ręce Melo wole to niż zostawić pustą trumne na ewentualne wjazdy. Jezeli postupuje z Melo to Ewing zawsze moze pomóc albo zrobić switch. LJ nie jest grozny za 3 – trafil 18 razy w sezonie na 25% wiec nie jest streach 4 w tym przypadku. Generalnie Ewing jak najczesciej w okolicach obreczy, pomaga przy kazdym drive przeciwnika. Pennego i Tmaca spycham do środka, jezeli miną obronców to Ewing czeka w środku. W zależnosci jakie ustawienie,  moge grac handchecking i fizycznie jak w Knicks w 90s albo nowoczesna obrone, i tu i tu Ewing to anchor. Zakończenie Mój przeciwnik ma mase talentu ale jeżeli Penny ma byc 3 & D a Roy biegać po zasłonach to ok ale cieżko to sobie wyobrazić, wiekszosc zawodnikow BMF grała z pilką i z nią w rekach była najefektywniejsza, a ta jak wiemy jest tylko jedna... Chciałbym grać wolno, tzw. błoto, każda akcja ofensywna vs moja obrona to ból, każdy punkt to hektolitry potu, zabijam flow. W długiej serii T-mac i Penny w końcu opadną z siły. Wyraźnie wygrywam deske i punkty z ponowień.  Zaczynam mecz grą przez Ewinga, Cousins szybko łapie faule (może sędziowie pomogą jak vs KAT w tym roku :P), moze jakis technik albo flagrant wiadomo ze Boogie (4.5 straty/g) niczym LBS nie utrzyma emocji     Pozdrawiam wszystkich uczestników, dziękuje @P_M owi za oragnizację ta była topowa Opis zrobilem z szacunku dla przeciwnika please nie ciągnijcie mnie za język mamy weekend. Peace out.
    • Ciężko podejmować decyzje gdy nie masz piłki w rękach. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.